تبلیغ آموزه های دینی راهكار مقابله با هجمه های دشمنان است

ارومیه - ایرنا - نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: تبلیغ آموزه های دینی راهكار مهم مقابله با هجمه های فرهنگی و ضد ارزشی دشمنان اسلام است.

حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی عصر روز یكشنبه در آیین آغاز نیمسال دوم تحصیلی حوزه های علمیه خواهران آذربایجان غربی افزود: مدیران حوزه های علمیه باید مساله تبلیغ را جدی بگیرند و در كنار مباحث علمی، طلاب را بیشتر با شیوه های تبلیغی آشنا كنند.

وی اضافه كرد: دشمنان دین مبین اسلام، با تمام توان در راستای اجرای برنامه های ضد ارزشی تلاش دارند كه باید با تبلیغ آموزه های دین اسلام، به مقابله با این هجمه دشمنان برویم.

وی اظهار كرد: باید شیوه هایی به كار گرفته شوند كه طلبه ها برای تبلیغ آماده تر بوده و توانایی ارائه مباحث علمی به مردم را داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی ادامه داد: روحانیت همواره در عرصه نشر علوم و معارف اسلامی پیشگام بوده است كه می توان با گامهای بلندتری این امر را دنبال كرد.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی همچنین بر برگزاری كرسی های آزاد اندیشی در حوزه های علمیه تاكید كرد و گفت: تجزیه و تحلیل مسائل روز به زبان عامیانه در حوزه ها و دانشگاه ها با برگزاری كرسی های آزاد اندیشی، بسیار مفید و ارزشمند است و باید به این مساله توجه بیشتری بكنیم.

وی افزود: پژوهش نیز یكی دیگر از ضروریات فعالیت حوزه های علمیه است كه می تواند زمینه ساز رشد و تعالی طلاب شود.

وی اضافه كرد: دروس حوزه های علمیه باید با محوریت پژوهش، تدریس شود چراكه موضوعات پژوهشی و علمی در كنار مباحث معنوی نتیجه مطلوبی در پی خواهند داشت.

امام جمعه ارومیه با تاكید بر لزوم ارتقای ظرفیت حوزه های علمیه خواهران اظهار كرد: آذربایجان غربی به ویژه ارومیه ظرفیت های مناسب و مطلوبی در زمینه تربیت طلاب توانمند دارد.

نیمسال دوم سال تحصیلی 93-94 حوزه های علمیه خواهران آذربایجان غربی روز یكشنبه این هفته آغاز شد.

در حال حاضر 11 حوزه علمیه خواهران در شهرستانهای مختلف آذربایجان غربی فعالیت می كنند.

8137/8136