ظريف: غرب و اروپا در مذاكرات هسته‌اي بايد اعتماد مردم ايران را به دست آورند

تهران- ايرنا- محمدجواد ظريف وزير امور خارجه كشورمان در ديدار با همتاي كرواسي خود، با يادآوري مذاكرات هسته‌اي بين گروه 1+5 و جمهوري اسلامي ايران، تاكيد كرد: غرب و اروپا بايد اعتماد مردم ايران را به دست آورند.

به گزارش يكشنبه‌شب ايرنا به نقل از اداره كل ديپلماسي رسانه اي وزارت امور خارجه، خانم «وسنا پوسيج » معاون اول نخست وزير و وزير امور خارجه كرواسي كه به جمهوري اسلامي ايران سفر كرده است، با محمدجواد ظريف وزير امور خارجه كشورمان ديدار و گفت‌گو كرد.

ظريف در اين ديدار با تاكيد بر اينكه مرز بين آزادي بيان و توهين به مقدسات بايد رعايت شود، از اينكه در اروپا به راحتي به اعتقادات مسلمانان توهين مي شود ابراز تاسف كرد.

وي در ادامه گفت: سفر وزير امور خارجه كرواسي به جمهوري اسلامي ايران مي‌تواند زمينه گسترش مناسبات دو كشور در همه حوزه‌ها را فراهم سازد.

ظريف همچنين از ارتقاء همكاري‌هاي دو كشور در زمينه‌هاي سياسي، اقتصادي، فرهنگي، توريسم و ورزشي استقبال كرد.

وزير امور خارجه كشورمان با يادآوري سفر هيات پارلماني ايران به كرواسي، بر لزوم تقويت همكاري‌ها و مبادله هيات‌هاي پارلماني بين دو كشور تاكيد كرد.

ظريف در ادامه افزود: بخش‌هاي خصوصي دو كشور ظرفيت هاي زيادي براي همكاري با يكديگر دارند و مي‌توانند در پروژه‌هاي مشترك سرمايه‌گذاري كنند.

وي تاكيد كرد كه جمهوري اسلامي ايران از اين برنامه‌ها حمايت مي‌كند.

وزير امور خارجه كرواسي نيز در اين ديدار با ابراز خرسندي از سفر به تهران، آمادگي كشورش براي گسترش همكاري ها با كشورمان در همه زمينه ها را اعلام كرد.

«وسنا پوسيج» همچنين با يادآوري مذاكرات هسته‌اي ايران و غرب ابراز اميدواري كرد كه اين گفت‌وگوها به توافق جامع منجر شود.

وي همچنين افزود: كرواسي نيز همسو با كشورهاي اروپايي و مسئول سياست خارجي اتحاديه اروپا از مذاكره با ايران و مخالفت با اعمال تحريم‌هاي جديد، هم نظر بوده و از آن حمايت مي كند.

شبد** 2023