شمخانی: مذاكرات آزمون صداقت كشورهای 1+5 در لغو تمام تحریم هاست

تهران- ایرنا- دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: مذاكرات هسته ای ایران با كشورهای 1+5 آزمون صداقت این كشورها در پایبندی به مسیر مذاكره و لغو تمام تحریم های غیرقانونی و ظالمانه است.

به گزارش ایرنا از دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی، علی شمخانی بعدازظهر امروز یكشنبه در دیدار «داویت اوسو باشویلی» رییس مجلس گرجستان افزود: رویكرد جمهوری اسلامی ایران نسبت به مذاكرات توام با حسن نیت بوده است و گزارش های آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز این مساله را تایید می كند.

وی در عین حال اظهار داشت: اما متناسب با رفتار و عملكرد طرف مقابل واكنش مناسب و اقدام مقتضی خواهیم داشت.

دبیر شورای عالی امنیت ملی خاطرنشان ساخت : مسوولیت هر گونه كارشكنی در مسیر مذاكرات و اتخاذ رویكردهایی كه بی نتیجه بودن آنها در گذشته نیز اثبات شده متوجه طرف مقابل خواهد بود.

شمخانی اولین قدم در مقابله با تهدیدات گروه های تروریستی را قطع حمایت های مالی،‌ تسلیحاتی و اطلاعاتی به آنها دانست و افزود؛ عملكرد واقعی نیروهای موسوم به اتئلاف در عراق و سوریه نشان می دهد عزم جدی در این مسیر وجود ندارد.

علی شمخانی با تاكید بر اهمیت گسترش مناسبات و همكاری های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی میان دو كشور، مقابله با تهدیدات مشترك مانند تروریسم و تسهیل مسیرهای حمل و نقل و انرژی را از جمله موضوعات مورد علاقه طرفین دانست.

داویت اوسو باشویلی رییس مجلس گرجستان در این دیدار با حمایت از برنامه هسته ای صلح آمیز ایران ابراز امیدواری كرد، روند مذاكرات هسته ای به نتیجه ای سازنده و توافقی جامع كه در آن حقوق ایران لحاظ شده باشد منجر شود.

وی با اشاره به موضوعات مختلف همكاری بر لزوم گسترش روابط جمهوری اسلامی ایران و گرجستان تاكید كرد.

سیام**ل.الف.ی ** 9012