۵ بهمن ۱۳۹۳،‏ ۰:۳۷
کد خبر: 81477605
۰ نفر
دفتر پدیده شاندیز در بجنورد پلمپ شد

بجنورد - ایرنا - دادستان عمومی و انقلاب بجنورد از پلمپ دفتر شركت 'پدیده شاندیز' در بجنورد، به علت نداشتن مجوز قانونی فعالیت در این شهر خبر داد.

به گزارش ایرنا بنقل ازپایگاه اطلاع رسانی دادگستری خراسان شمالی درشنبه شب، 'مسلم محمدیاران' اظهاركرد: با توجه به اینكه این موسسه بدون اخذ مجوزهای لازم و عدم ارائه مداركی دال بر قرارداد برای فعالیت در استان مبادرت به راه اندازی دفتر نمایندگی فروش سهام كرده، دفتر آن در بجنورد پلمپ شد.

وی اضافه كرد: حدود دو هزار و 500 نفر از شهروندان استان مبادرت به خرید سهام این شركت كرده بودند كه دفتر این موسسه موظف به باز پس گرفتن سهام از مشتریان شده بود.

مدعی العموم بجنورد اظهاركرد: پس ازپایان پس گرفتن سهام بسیاری از شهروندان استان توسط نمایندگی یاد شده، از ادامه فعالیت این دفتر در استان جلوگیری به عمل آمد.

محمدیاران علت پلمپ نشدن دفتر این شركت تاكنون را سهولت دسترسی سهامداران به آن اعلام واظهاركرد: با پلمپ این دفتر سهامداران مجبور می شدند به نمایندگی مركزی درمشهد مراجعه كنند كه ما برای جلوگیری ازاین كار، فعالیت موسسه را به نوعی محدود كرده بودیم.

وی اضافه كرد: شهروندان باید همواره برای مشاركت دراین گونه طرح ها وپروژه ها به ابعاد گوناگون حقوقی- قضایی و نكات پیشگیرانه توجه داشته باشند و تجربیات گذشته و مشكلات به وجود آمده در پروژه ها و ابهامات و تبعات سوء آینده را در نظر بگیرند و صرف افتتاح دفتر و به كارگیری چند كارمند و كارشناس، دلیلی بر وجود مجوز فعالیت كاری نمی شود.

براساس گزارش رسانه ها تاكنون دفتر شركت پدیده شاندیز علاوه بر مشهد و تهران در شهرهای شیراز، گرگان، بندرعباس و چند شهر دیگر كشور با حكم قضایی پلمپ شده است. ك/1

2712/626/1859