پیروانی: قلعه نویی هم تیم ملی راتا همین مرحله برد اما او را به صلابه كشیدند

شیراز- ایرنا- سرمربی سابق تیم فوتبال امید ایران گفت : امیر قلعه نویی تیم ملی ایران تا این مرحله در جام ملت ها پیش برد و در ضربات پنالتی برابر كره جنوبی از دور مسابقات حذف شد، اما او را به صلابه كشیدند .

غلامحسین پیروانی روز جمعه در گفت وگوبا خبرنگار ایرنا افزود:‌ كیروش احترام مربیان ایرانی را نگه نداشت و این امر در حالی رقم خورد كه در گذشته مربیان خوب خارجی همچون اوفارل و رایكوف از مربیان ایرانی در كنار خود استفاده می نمودند كه بعد ها تبدیل به مربیان مطرح كشور شدند و حشمت مهاجرانی با تیم ملی هم قهرمان اسیا شد وهم به جام جهانی رفت.

وی افزود:دل بستن به شیوه دفاعی آن هم برابر هر تیمی بالاخره در یك جایی كار دست تیم میدهد و در برابر عراق هم سه گل در جریان بازی خوردیم اگر چه باز هم بر روی ضربات كرنر جبران كردیم.

پیروانی ادامه داد:‌فكر كنم داوراسترالیایی بر روی اخراج پولادی عجله كرد اگر چه نباید با از دست دادن یك بازیكن در خط دفاع، اینقدرشكننده شویم .

وی افزود: به نظر من بعد از اینكه 10 نفره شدیم نباید سردار ازمون كه یك بازیكن سرزن است را از بازی خارج می كردیم چرا كه نوع فوتبال ایران بازی مستقیم بود و او می توانست در خط دفاع حریف بهتركار كند.

این پیشكسوت فوتبال كشور افزود : اگر در ضربات پنالتی به جای حقیقی از بیرانوند استفاده می شد بهتر نتیجه می گرفتیم اما كیروش تمام تعویض هایش را استفاده كرده بود .

وی ادامه داد: كیروش نباید تا این حد به مهدی رحمتی كه اشتباه كرده بود ظلم می كرد، او را به جام جهانی نبرد اما باید به او فرصت می داد تا در جام ملت ها حضور داشته باشد .

پیروانی افزود:‌ تعویض اشكان دِژاگه هم اشتباه بود چرا كه این بازیكن می توانست بر روی خط دفاعی عراق فشار بیشتری وارد كند .

وی افزود: اینكه بخواهیم باخت تیم ملی را به گردن برخی رسانه ها و منتقدان بیندازیم درست نیست چرا كه ایرانی ها وطن پرست هستند و از باخت تیم كشورشان برابرعراق و یا هرتیم دیگری خوشحال نخواهند شد.

پیروانی افزود: اگر قرار است برای مربی خارجی میلیونها دلارهزینه شود ونتیجه ای نداشته باشد بهتر است از مربیان ایرانی با همیت و همدلی استفاده كنیم ضمن اینكه با مربیان ایرانی به مراتب فوتبال چشم نوازتری بازی می كردیم.

تیم ملی فوتبال ایران در مرحله یك چهارم نهایی مسابقات فوتبال جام ملت های آسیا با ضربات پنالتی مغلوب عراق شد و از جام خداحافظی كرد تا قهرمان نشدن ایران در جام ملت ها 44 ساله شود.ك/ 3

7368