امضاء تفاهم نامه همكاری صندوق بازنشستگی كشوری و شركت پست

تهران - ایرنا - تفاهم نامه همكاری در جهت تكریم بازنشستگان كشوری میان صندوق بازنشستگی كشوری و شركت پست به امضاء رسید.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، مدیرعامل شركت پست در این مراسم گفت: ماموریت ها و كاركردهای پست در دنیا با توجه به توسعه شبكه ارتباط جدید اینترنتی و ماهواره ای تغییر كرده است.

حسین مهری افزود: با تكالیف جدیدی كه اتحادیه جهانی پست تعریف كرده وظایف پست سه وجهی شده و شركت پست كشورمان نیز در جهت اقدامات الكترونیكی، مالی و فیزیكی زیرساختهایی را فراهم كرده تا با سرعت خدمات الكترونیكی را به مراجعین ارائه دهد.

وی در خصوص این تفاهم نامه اظهار داشت: ارائه خدمات الكترونیكی به بازنشستگان و موظفین در دفاتر پستی منتخب سراسر كشور، صدور كارت منزلت، آخرین فیش حقوق ماهانه، حكم حقوقی، درج اطلاعات مربوط به هزینه های درمانی، احراز هویت و درج اطلاعات بازنشستگان بالای 90 سال و وراث اناث آنان از جمله اهداف این تفاهم نامه است.

مدیرعامل شركت پست اضافه كرد: یكی از برنامه های این شركت حذف صورتحسابهای كاغذی اعم از قبوض آب، برق، گاز، تلفن و جایگزینی خدمات الكترونیكی است.

محمود اسلامیان مدیرعامل صندوق بازنشستگی كشوری نیز گفت: صندوق بازنشستگی بیش از یك میلیون و 200 هزار بازنشسته از دستگاههای كشوری را تحت پوشش دارد كه ارائه سرویس راحت به این قشر از جمله مهمترین اهداف كاری این صندوق است.

وی افزود: هدف از امضای این تفاهم نامه كاهش هزینه و افزایش آسایش و راحتی بازنشستگان در انجام امور مربوط به حوزه بازنشستگی است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی كشوری اظهار داشت: موضوع احراز هویت به دلیل كهولت سن و كاهش سفرهای درون شهری از دیگر اهداف این تفاهم نامه است تا بازنشستگان بتوانند نسبت به دریافت فیش حقوقی خود از طریق دفاتر پستی بطور مستقیم اقدام نمایند.

اسلامیان اضافه كرد: در حال حاضر این تفاهم نامه در استانهای تهران، گستان، البرز بصورت پایلوت در حال انجام است و در آینده سایر استانها نیز به این طرح اضافه خواهند شد.

اقتصام(3)1053**1558