مردم زرقان بیش از 150 دستگاه گیرنده ماهواره خود را داوطلبانه تحویل دادند

شیراز - ایرنا- مردم بخش زرقان شیراز در یك اقدام خودجوش تاكنون بیش از 150 دستگاه گیرنده های ماهواره خود را به نیروهای بسیج تحویل داده اند.

به گزارش ایرنا فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه پاسداران بخش زرقان در نشست اخلاقی بصیرتی هیات عاشقان ولایت افزود:این افراد عمدتا كسانی بوده اند كه آسیب های این وسیله ارتباطی را برای خود و اعضاء خانواده خود درك كرده و آن را تحویل نیروهای بسیج نموده اند.

سرگرد مجید علی پور اظهار داشت:در زمان حاضر قریب به دو هزار و 300 شبكه ماهواره ای در داخل كشور قابل رویت هستند كه بیش از 250 شبكه فارسی زبان را در یافت می كنند.

وی خاطرنشان كرد:عموم برنامه های تولیدی این شبكه ها با محوریت رواج فساد و بی بندو باری اخلاقی ،آزادی روابط دختر و پسر ، ترویج خرافات ، انحرافات دینی و مذهبی ، ایجاد اختلافات مذهبی و قومی ،مدگرایی و ترویج تجمل گرایی در بین خانواده ها می باشد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه زرقان یادآور شد:دشمنان این نظام از سال ها قبل كه از رویارویی نظامی با ایران اسلامی ناامید شده اند به حربه جدیدی به نام تهاجم فرهنگی و جنگ نرم روی آورده اند.

علی پور ادامه داد:بوسیله این حربه دشمن سعی در تحت تاثیر قرار دادن مردم به ویژه نسل جوان را دارند تا از آنان را به فساد كشانده و قدرت مقاومت را از آنان سلب نمایند.

این مقام نظامی تصریح كرد:حتی حربه های دیگری مانند تحریم اقتصادی كه دشمن از آن بر علیه ما استفاده می كند تكمیل كننده جنگ نرم است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه زرقان گفت:دشمن از طریق جنگ نرم سبك زندگی مردم را تغییر داده و به وسیله آن یك سری نیازهای كاذب و غیر ضروری را برای آنان به وجود می آورد كه كه معمولا باید آنان را از خارج از كشور تامین كرد.

علی پور افزود:پس از آن از طریق تحریم و در اختیار نگذاشتن آن ها سعی می كنند تا مردم را به واسطه عدم دسترسی به این نیازها تحت فشار قرار دهند.

وی اظهار داشت:در این فرآیند رسانه ها به ویژه رسانه های دیداری مانند ماهواره ها به شدت می توانند بر روی افراد و جوامع تاثیر گذار باشند.

شهر زرقان در فاصله 25 كیلومتری شمال شیراز واقع شده است.ك/2

7379/ 667

سرخط اخبار استان‌ها