۲۸ دی ۱۳۹۳،‏ ۱۸:۱۲
کد خبر: 81469581
۰ نفر
معاونان وزرای خارجه ایران و چین دیدار و گفت و گو كردند

تهران – ایرنا- «عباس عراقچی» و «مجید تخت روانچی» معاونان وزیر امورخارجه پس از نشست رسمی ایران و گروه 1+5 با معاون وزیر خارجه چین به صورت دوجانبه دیدار و گفت و گو كردند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، دیدار عراقچی و روانچی با وانگ چون در پنجمین روز مذاكرات ژنو صورت گرفت.

قرار است معاونان وزیر امورخارجه ایران با معاونان وزرای خارجه آلمان، انگلیس و فرانسه نیز دیداری چهارجانبه داشته باشند.

هیات های مذاكره كننده ایران و آمریكا از روز چهارشنبه (24دی) در سطوح مختلف وزرا ، معاونان وزرا و كارشناسان با یكدیگر به صورت دوجانبه رایزنی و مذاكره كرده اند.

محمدجواد ظریف و جان كری وزیران خارجه ایران و آمریكا چهار دور با یكدیگر رایزنی كردند كه سه دور آن در ژنو و یك دور دیگر در پاریس انجام شد.

ظریف همچنین در سفر به برلین با فرانك والتر اشتاین مایر همتای آلمانی خود، در سفر به بروكسل با موگرینی مسوول جدید سیاست خارجی اتحادیه اورپا و در سفر به پاریس با «لوران فابیوس» وزیر امورخارجه فرانسه درباره مذاكرات هسته ای و نیز روابط میان ایران و اتحادیه اروپا رایزنی كرد.

وزیر امورخارجه ایران همچنین روز شنبه در ژنو به صورت تلفنی با فیلیپ هاموند وزیر خارجه انگلیس به صورت تلفنی گفت و گو كرد و پس از آن به تهران بازگشت.

معاونان ظریف نیز علاوه بر مذاكره با هیات آمریكایی با اشمیت معاون مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و سرگئی ریابكوف معاون وزیر امور خارجه روسیه دیدار و گفت و گو كردند.

سیام*9254**