امام جمعه اصفهان: بخش حمل و نقل نياز به توجه بيشتر دارد

اصفهان-ايرنا- امام جمعه اصفهان از حمل و نقل به عنوان مهمترين ركن اقتصاد كشور نامبرد و گفت: صنعت، كشاورزي، اقتصاد و حتي ارتباط مردم با يكديگر با حمل و نقل مرتبط است و اين بخش نياز به توجه بيشتر دارد.

به گزارش ايرنا به نقل از پايگاه اطلاع رساني دفتر نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه اصفهان، آيت الله سيد يوسف طباطبايي نژاد در ديدار فعالان حمل و نقل جاده اي استان تصريح كرد: رانندگان در بخش حمل بار و حمل مسافر در جاده ها، وظيفه سنگيني بر عهده دارند و رانندگي يكي از سخت ترين مشاغل است.

وي اضافه كرد: اگر سالانه بيش از 18 هزار كشته در جاده ها داشته ايم رانندگان در راس اين هرم قرار دارند و بيشترين آسيب را از اين تصادفات مي بينند.

وي با اشاره به 200 هزار شهيد دوره هشت ساله دفاع مقدس گفت: متاسفانه اين مقدار كشته را امروزه در رفت و آمد هاي مسافري داريم و اگر رانندگان اشتباهي مرتكب شوند و تصادفي رخ دهد علاوه بر نابودي زندگي ديگران، در صورتي كه راننده زنده بماند زندگي خود را نيز نابود كرده است و اين نشان مي دهد كه رانندگي شغلي خطرناك و پرمشقت است.

آيت الله طباطبايي نژاد گفت: در گذشته به رانندگان و وضعيت زندگي آنان توجه نمي شد اما در سالهاي اخير اقداماتي انجام شده ولي رفاه بيشتر اين عزيزان نياز به رسيدگي و توجه بيشتر دارد.

وي به مسئولان حمل و نقل استان اصفهان توصيه كرد كه براي ارتقا سطح خدمات در مجتمع هاي بين راهي و رفاه بيشتر مردم در سفر ها، از بازرسان در اين مكان ها استفاده كنند.

وي گفت: در مجتمع هاي بين راهي مكاني براي استراحت رانندگان كاميون در نظر گرفته شود تا بتوانند با خيال آسوده استراحت كنند تا از بروز تصادفات به علت خواب آلودگي اين رانندگان جلوگيري شود.

امام جمعه اصفهان با اشاره به نقش سرمايه گذاران بخش خصوصي در افزايش توليد كشور اذعان داشت: اگر بخواهيم توليد كشور افزايش يابد، بايد توليد كنندگان داخلي تحت حمايت قرار گيرند.

عضو مجلس خبرگان رهبري ادامه داد: با دريافت ماليات كمتر، عدم سخت گيري در دادن مجوز و دادن وام هاي كم بهره مي توانيم توليد كنندگان داخلي را به سرمايه گذاري و توليد ترغيب نموده و اقتصاد كشور را رونق بخشيم.

در ابتداي اين ديدار، مدير كل حمل و نقل و پايانه هاي استان اصفهان گفت: استان در مركز كشور قرار گرفته و راههاي آن توزيع كننده ناوگان بار و مسافر كشور مي باشد و از اين لحاظ پرتردد ترين محورهاي كشور در بخش ناوگان عمومي متعلق به اين استان است و بايد به مشكلات آن بيشتر رسيدگي شود.

« داريوش اماني» با بيان اينكه استان اصفهان در تعداد پايانه هاي بار و مسافر، مجتمع هاي بين راهي و ميزان كالاي جا به جا شده رتبه اول كشور را از آن خود كرده است، تصريح كرد: با سرمايه گذاري صحيح در صنعت حمل و نقل و تامين زيرساخت هاي لازم مي توانيم جايگاه ممتاز اصفهان را حفظ كنيم.

مدير كل حمل و نقل پايانه‌هاي استان اصفهان در باره مجتمع‌هاي خدماتي رفاهي گفت: اكنون 33 مجتمع بين راهي در استان در حال بهره برداري است و تا پايان سال پنج مجتمع جديد افتتاح خواهد شد.

وي بيان داشت: فعالان بخش حمل و نقل مسافر استان اصفهان امسال نيز در يك حركت جهادي و با تلاش شبانه روزي، شماري زياد از زائران اربعين حسيني را بازگرداندند.

در ادامه جلسه تعدادي از فعالان و نمايندگان انجمن صنفي هاي حمل و نقل كالا، مسافر، كاميونداران و مجتمع هاي خدماتي، رفاهي بين راهي استان ضمن بيان مشكلاتشان خواستار رسيدگي بيشتر براي حل مشكلات حمل و نقل استان شدند.

8114/ 607

سرخط اخبار استان‌ها