۲۸ دی ۱۳۹۳،‏ ۱۶:۵۰
کد خبر: 81469477
۰ نفر

تهران - ایرنا - گردهمایی سراسری دانشجویان و پژوهشگران ایرانی دانشگاه ها و مراكز آموزش عالی سوئد، روز 5 بهمن ماه برگزار می شود.

به گزارش روز یكشنبه گروه فرهنگی ایرنا، این گردهمایی كه نخستین گردهمایی سراسری دانشجویان ایرانی در سوئد است، شامل دو بخش سخنرانی در صبح و نشست های تخصصی بعدازظهر خواهد بود.

در این گردهمایی «آریا الستی» استاد دانشگاه صنعتی شریف و قائم مقام معاون علمی رئیس جمهور در امور سند راهبردی نخبگان و «مهدی اسحاق» استاد ژئودزی دانشگاه وست در شهر ترولهاتان سوئد سخنرانی خواهند كرد.

بر اساس گزارش سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، 50 دانشجوی رشته های فنی، پزشكی و علوم انسانی از دانشگاه های كی تی اچ، استكهلم، كارولینسكا، اوپسالا، یوتبوری، چالمرز، بی تی اچ، مالمو، لوند، یونشوپینگ، و لولیا در این گردهمایی حضور یافته و در نشست های تخصصی شركت می كنند.

هدف این گردهمایی بررسی وضعیت مناسبات علمی - دانشگاهی ایران و سوئد و گفت و گو در باب چالش ها، فرصتها و راهكارهای گسترش این مناسبات است.

این گردهمایی، به همت رایزنی فرهنگی كشورمان و با مساعدت اداره كل امور فرهنگی ایرانیان خارج از كشور در رایزنی فرهنگی ایران دراستكهلم برگزار می شود.

فراهنگ**7537**1569

سرخط اخبار فرهنگ