۲۸ دی ۱۳۹۳،‏ ۱۶:۱۳
کد خبر: 81469427
۰ نفر
مقاومت غزه تمام موانع برای دفاع از فلسطین را برداشت

تهران - ایرنا - یكی از شركت كنندگان در پنجمین كنفرانس بین‌المللی «غزه، نماد مقاومت» تاكید كرد: مقاومت غزه علیه رژیم صهیونیستی توانست تمام موانع را برای دفاع از فلسطین بردارد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، عبدالله تانگو نویسنده نیجریه‌ای بعدازظهر یكشنبه در این كنفرانس بین المللی در سخنانی اظهارداشت: تمام این مقاومت‌هایی كه انجام شد رژیم صهیونیستی را به عقب راند و نقاط ضعف رژیم صهیونیستی را به نمایش گذاشت.

وی یادآور شد: در سال 2008 میلادی رژیم صهیونیستی جنگ 22 روزه را بر فلسطین تحمیل كرد كه تمام هدف آن از بین بردن ساختارهای نظامی مقاومت در كشورهای اسلامی بود.

این نویسنده نیجریه‌ای خاطرنشان كرد: برخلاف پیش‌بینی‌های رژیم صهیونیستی این حركات با شكست مواجه شد.

عبدالله تانگو یادآور شد: جنایات رژیم صهیونیستی به حدی بود كه احساسات تمام مردم جهان را جریحه‌دار كرد.

وی با بیان این كه رژیم اسراییل تمام امكانات خود را برای درهم كوبیدن غزه به كار برد، گفت: این رژیم به مراكز غیرنظامی حمله كرد و بسیاری از غیرنظامیان را كه بیشتر آنها زنان و كودكان بی دفاع بودند، از بین برد.

نویسنده نیجریه ای یادآور شد: مقاومت مردم در غزه چهره رژیم صهیونیستی را آشكار كرد و مقاومت توانست از شبكه‌های اجتماعی برای رساندن پیام خود به جهان و اجماع جهان به نفع فلسطینیان استفاده كند.

پنجمین همایش بین المللی «غزه، نماد مقاومت» بعدازظهر امروز با حضور «علی لاریجانی» رییس مجلس شورای اسلامی، زهرا مصطفوی دبیر كل جمعیت حمایت از ملت فلسطین، حمید رضا دهقانی نماینده ایران در سازمان همكاری اسلامی، صلاح زواوی سفیر فلسطین در تهران در تالار شمس برگزار شد.

غضنفر ركن آبادی سفیر سابق ایران در لبنان، جمعی از نمایندگان مجلس و سفیران كشورهای اسلامی در ایران از دیگر شركت كنندگان در این همایش هستند.

سیام ** 1058**9121 ** د . ت**1336

سرخط اخبار سیاست