فرمانده انتظامی گلستان: پلیس به دنبال اقتدار نرم در جامعه است

گرگان - ایرنا - فرمانده نیروی انتظامی استان گلستان گفت: امروز پلیس در جامعه به دنبال اقتدار نرم است و در این راستا مدیران ارشد ناجا، نقش تأثیرگذار و مهمی دارند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سردار سرتیپ دوم ستاد 'سیدمحمود میرفیضی' ظهر یكشنبه در همایش استانداردسازی و تعالی رفتار كاركنان پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی گلستان افزود: در این زمینه مدیری موفق خواهد بود كه علاوه بر حاكم بودن بر كاركنان، بر قلب آنان نیز حاكم باشد.

وی اضافه كرد: هیچ دستگاهی در سطح جامعه به اندازه نیروی انتظامی در الگوسازی و نقش آفرینی در معادلات و رفتارهای اجتماعی تأثیرگذار نیست و پلیسی می تواند موفق باشد كه اصل معنویت را در كنار تخصص و مدیریتش قرار دهد.

وی اظهار كرد: یك فرد در نیروی انتظامی باید ماهر، جسور، متخصص، چابك، شجاع، آماده، پاك و دارای درك و فهم اجتماعی، خلاق و از همه مهمتر آشنا به اصول دینی باشد.

وی ادامه داد: یك پلیس باید فردی باشد كه در صحنه ‌های مختلف، با درك مسائل و موقعیت حاضر، بهترین و مؤثرترین تصمیم را بگیرد و موضوعات امنیتی را به موضوعات اجتماعی تبدیل كرده و با مدیریت عالی آن را به نتیجه مناسب برساند.

میرفیضی گفت: اگر كاركنان در برخورد با مردم، در كنار رفتار حرفه ‌ای و پلیسی، آموزه ‌های دینی را نیز مد نظر قرار دهند می ‌توانند بهترین عملكرد را از خود نشان داده و بهترین تصمیم را اتخاذ كنند.

فرمانده انتظامی گلستان با بیان این كه جلب رضایتمندی مردمی از نیروی انتظامی، نكته ای است كه ناجا بر آن تأكید دارد، افزود: رضایتمندی مردمی باعث افزایش جایگاه و منزلت پلیس می‌ شود كه این موضوع افزایش مشاركت مردمی را در برقراری نظم و امنیت در پی خواهد داشت.

به گفته میرفیضی، كلانتری ‌ها و پاسگاه‌ های نیروی انتظامی در رده‌ های مختلف در خط مقدم برقراری ارتباط و برخورد با افراد جامعه قرار دارند و كاركنان این رده ‌ها در نوع عملكرد خود می‌ توانند افزایش رضایتمندی و یا عكس آن را به وجود آورند.

وی با بیان این كه در نیروی انتظامی، منابع انسانی جزء اركان اصلی و ستون فقرات و موتور محركه ناجا محسوب می‌ شوند، خاطرنشان كرد: صیانت كاركنان از آسیب‌ های خدمتی و بازسازی معنوی در كنار شایستگی‌ های اخلاقی و حرفه ‌ای از اهداف برگزاری چنین دوره ‌هایی است كه ناجا نیز بر این اصل تأكید دارد.

7467/602

سرخط اخبار استان‌ها