هنرمندان موسيقي هرمزگان اسفندماه به روسيه و بلاروس اعزام مي شوند

بندرعباس - ايرنا- مديركل فرهنگ وارشاد اسلامي هرمزگان از اعزام هنرمندان موسيقي هرمزگان به روسيه و بلاروس در پايان اسفندماه جاري خبر داد.

به گزارش ايرنا، «عليرضا درويش نژاد» روز يكشنبه درجمع خبرنگاران افزود:‌ براساس اعلام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و انجمن موسيقي ايران براي اعزام موسيقي بومي و محلي هرمزگان به خارج از كشور، گروهي از بهترين نوازندگان و خوانندگاني از سراسر استان شكل گرفت كه در اسفند ماه به روسيه و بلاروس سفر خواهند كرد.

وي گفت: ‌بي شك موسيقي هرمزگان به عنوان نماينده ايران حضوري درخشان و تاثيرگذار خواهد داشت و با افتخار به ميهن اسلامي باز خواهد گشت.

مديركل فرهنگ وارشاداسلامي هرمزگان افزود: موسيقي هرمزگان به عنوان هنر اول استان در سال هاي اخير به بركت حمايت هاي صورت گرفته و تلاش هنرمندان اين حوزه تا حد زيادي توانسته به جايگاه اصلي خود درسطح ملي و حتي بين المللي دست يابد.

وي افزود: ‌بسياري از هنرمندان موسيقي هرمزگان در سطح ملي مشغول به فعاليت هستند و اين استان به لحاظ اجراي كنسرت هاي فاخر و درجه يك در كشور مقام دوم را پس از تهران دارد و رسيدن به اين جايگاه مرهون تلاش جمعي از اهالي فرهنگ، هنر و رسانه بوده است.

7195/668/538