استمداد متولیان شهرداری تویسركان از مسوولان

تویسركان- ایرنا- نشستی با موضوع هم اندیشی میان نماینده مردم تویسركان در مجلس شورای اسلامی و مسوولان شهرداری و شورای اسلامی این شهر برای ارایه راهكارهای برون رفت از مشكلات مبتلابه این شهرداری در خدمت رسانی به شهروندان برگزار شد.

به گزارش ایرنا شهردار تویسركان روز یكشنبه در این نشست در تشریح مشكلات گریبانگیر شهرداری گفت: شهرداری تویسركان در حالی با كمبود منابع مالی مواجه شده كه برای پرداخت پنج میلیارد ریال بابت حقوق و حق بیمه كاركنان خود در هر ماه با مشكل روبه رو است.

'محمد كاظم گمار' افزود: هر سال در نیمه بهمن ماه برگه دریافت عوارض قانونی به دستگاه های اجرایی ارسال می شود اما تاكنون با بی توجهی ادارات روبرو شده است.

وی از فرسودگی ماشین آلات خدماتی شهرداری تویسركان خبر داد و گفت: ماشین آلات فنی و آتشنشانی شهرداری مكانیزه و به روز نیستند و اعتباری برای خرید ماشین آلات جدید نیز در اختیار نداریم.

وی تصریح كرد: اكنون بیش از 90 درصد از معابر تویسركان فرسوده هستند اما با این حال طرح های متعددی برای زیبا سازی نمای شهر و تلویزیون تبلیغاتی به مرحله اجرا درآمده است.

گمار خاطرنشان كرد: راه اندازی بازار روز در جایگاه مشخص به منظور فعالیت دستفروش ها و بخش خصوصی نیز در دستور كار شهرداری قرار دارد.

وی همچنین یادآور شد: برای اجرای طرح تفصیلی توسعه شهری در تویسركان 690 هكتار زمین در نظر گرفته شده كه با توجه به برخی تغییرات محیطی و اقلیمی، به بررسی جدید این طرح نیاز است.* رئیس شورای اسلامی شهر تویسركان نیز گفت: شهرداری تویسركان 400 میلیارد ریال از دستگاه های اجرایی شهرستان طلب دارد.

'قاسم اعتماد' افزود: سال گذشته بیش از 130 هزار متر مربع ساخت و ساز در شهر تویسركان به انجام رسید اما در سال جاری با افت شدید ساخت و سازها این میزان تنها به 30 هزار متر مربع رسیده است.

وی با بیان اینكه شهرداری تنها برای پرداخت حقوق و عیدی كارمندان خود به 30 میلیارد ریال نیاز دارد افزود: در سال گذشته از سوی كمیته برنامه ریزی شهرستان، شش میلیارد ریال اعتبار برای شهرداری در نظر گرفته شد كه به طور كلی محقق نشد.

اعتماد اضافه كرد: صدور پروانه ساختمانی و جواز اكنون 80 درصد كاهش یافته و شهرداری برای اجرای برنامه های خود با كمبود اعتبارات مالی روبه رو شده است.

وی خاطرنشان كرد: اجرای طرح جاده كمربندی شمالی تویسركان به اعتبار بسیار زیادی نیاز دارد كه اگر در قالب بزرگراه تعریف شود می توان از ظرفیت اداره راه و شهر سازی در این بخش استفاده كرد.*نماینده مردم تویسركان در مجلس شورای اسلامی نیز بر حل مشكلات شهرداری این شهر در مسیر خدمات رسانی گسترده به عموم مردم تاكید كرد.

'محمد مهدی مفتح' افزود: شهرداری ها به دلیل اینكه از منابع دولتی بودجه مشخصی را جذب نمی كنند، با محوریت درآمدهای مردمی فعالیت می كنند.

وی بیان كرد: با توجه به محدودیت اعتبارات دولتی، شهرداری ها باید از راه های موثری كه قانون برای آنها ترسیم كرده سطح درآمدزایی خود را افزایش دهند.

نماینده مردم تویسركان در خانه ملت از رایزنی با مدیران دانشگاه های پیام نور تویسركان و همدان برای پرداخت مطالبه 80 میلیارد ریالی شهرداری از دانشگاه پام نور تویسركان خبر داد و اضافه كرد: در آینده ای نزدیك جلسه هم اندیشی با مدیر كل راه و شهرسازی استان همدان در رابطه با طرح های اجرایی مربوط به شهرداری و اداره راه و شهرسازی تویسركان، برگزار می شود.

وی خاطرنشان كرد: بررسی مشكلات موجود بر سر راه احداث جاده كمربندی شمالی تویسركان، دریافت قیر یارانه ای و تسهیل در روند فعالیت پیمانكاران نیز در دستور كار قرار دارد.

تویسركان یكی از شهرستان های استان همدان واقع در جنوب كوه الوند است كه از سه شهر، دو بخش و هفت دهستان و جمعیتی افزون بر 103 هزار نفر برخوردار است.

7531/2624

سرخط اخبار استان‌ها