ساخت مستند مرتضی پاشایی غیر قانونی است

تهران - ایرنا- عموی زنده یاد مرتضی پاشایی گفت: خانواده مرتضی اجازه ساخت فیلم مستند را صادر نكرده و هر گونه اقدامی دراین خصوص غیر قانونی است .

منصور پاشایی روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا افزود: چند وقتی است در رسانه ها خبرهایی مبنی بر ساخت فیلم مستند مرتضی پاشایی مطرح شده است.این فیلم مستند از نگاه خانواده مجوز نداشته و از لحاظ قانونی اشكال دارد.

عموی مرحوم پاشایی خاطرنشان كرد: سازندگان فیلم مستند هیچ اجازه ای از خانواده این خواننده نگرفته اند و خود بدون هیچ هماهنگی از سوی ما این كار را انجام داده اند .

وی با اشاره به اینكه این كار غیر قانونی و غیراخلاقی است اظهار داشت: سازندگان ادعا می كنند كه این كار را بدون انگیزه های مادی و به صورت رایگان در اختیار مردم قرار می دهند .

پاشایی افزود: سازندگان این فیلم مستند با اینكه عنوان می كنند انگیزه اصلی آنها موقعیت های مادی نبوده است اما تنها به منفعت خود می اندیشند .

وی اظهار كرد: مردم بسیار فهیم هستند و این افراد سودجو با این كار خود طرفداران را ساده لوح فرض كرده اند ، این یك توهین به خانواده و طرفداران مرتضی پاشایی است و ما از مردم می خواهیم كه به آن توجه ای نداشته باشند .

وی با اشاره به اینكه خانواده مرتضی پاشایی از ساخت فیلم هایی از این دست استقبال می كند افزود : ما هیچ محدودیتی را برای ساخت فیلم هایی از این دست نداریم اما اعتقاد داریم این كار باید بخش این كارها با رضایت خانواده مرتضی پاشایی انجام شود .

پاشایی در ادامه از ساخت یك فیلم مستند با مدیریت و همكاری خانواده مرتضی پاشایی خبر داد و گفت : ما خودمان با همكاری اهالی فن در پی ساخت مستندی در خصوص مرتضی پاشایی هستیم كه در آینده ای نزدیك خبر های تكمیلی آن منتشر خواهد شد .

وی افزود : راز ماندگار مرتضی پاشایی اخلاق مداری بود و این موضوع باید در ساخت فیلم های مستند مورد توجه قرار بگیرد نه اینكه از آن سو استفاده شود .

زنده یاد مرتضی پاشایی خواننده، نوازنده و آهنگساز پاپ ایرانی بود. در سال ۱۳۸۹ با قرار دادن ترانه‌هایش در اینترنت به شهرت رسید. او نخستین آلبوم رسمی خود، «یكی هست» را در سال ۱۳۹۱ منتشر نمود. آلبوم‌های «گل بیتا» و «اسمش عشقه» دو آلبوم دیگر او هستند كه تا پیش از درگذشتش به صورت رسمی منتشر نشده بود.

وی از آذر ۱۳۹۲ به تشخیص پزشكان به سرطان معده مبتلا گردید و در ۲۳ آبان ۱۳۹۳ در ۳۰ سالگی درگذشت.

از زمان فوت مرتضی پاشایی برخی به دنبال ساخت فیلم های مستند با موضوع این خواننده برآمدند كه در فضای مجازی نیز منتشر شد.

در میان مستندی با نام 'سیب' ساخته رضا رشید پور در فضای مجازی منتشر شد كه این امر موجب انتقاد خانواده مرتضی پاشایی از ساخت این مستند شد . با توجه به تعداد كثیر علاقه مندان مرتضی پاشایی این مستند مورد توجه قرار گرفت كه این امر موجب شد خانواده مرتضی پاشایی به بخش غیر قانونی و بدون اجازه آن اعتراض كنند.

فراهنگ**9252**1601**

سرخط اخبار فرهنگ