راه ارتباطی 25 روستای منطقه الموت بازگشایی شد

قزوین - ایرنا - رییس اداره راه و شهرسازی منطقه الموت از بازگشایی 25 راه روستایی پوشیده از برف خبر داد و گفت: هم اكنون تردد در راههای فرعی عادی و روان است.

'ابوالفضل لطفی' روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به دنبال بارش برف از نخستین ساعات بامداد امروز، بیشتر مناطق شمالی این منطقه به خصوص گردنه های بهرام آباد و قسطین لار پوشیده از برف شد.

وی اظهاركرد: در همین راستا، عوامل راهدار عملیات برف روبی را از زرشك تا فلار به طول 35 كیلومتر و از چشمه رزجرد تا رجایی دشت و معلم كلایه به طول 60 كیلومتر آغاز كردند.

لطفی اضافه كرد: برای بازگشایی معابر فرعی این منطقه 120 تن ماسه و نمك بكارگرفته شد و در حال حاضر نیز راههای بخش های شمالی الموت پوشیده از مه می باشد.

این مسوول راه از رانندگان خواست تا ضمن خودداری از سفرهای غیرضرور به این منطقه در فصل زمستان، در صورت سفر زنجیر چرخ همراه داشته و به علت وجود پیچ های خطرناك، از سبقت های بی مورد و سرعت بالا خودداری كنند.

مناطق رودبار الموت شرقی و غربی قزوین در شمال استان واقع شده و با 183 روستای دارای خانوار دارای 800 كیلومتر راه است كه 150 كیلومتر آن فرعی و 300 كیلومتر آن نیز آسفالت می باشد.

627/ 614

سرخط اخبار استان‌ها