صالح:مربیان باشگاهی به جز تعداد اندكی همكاری خوبی با تیم امید دارند

تهران – ایرنا – مربی تیم امید گفت كه مربیان باشگاهی به جز تعداد اندكی همكاری خوبی با تیم امید دارند زیرا می دانند كه ملحق شدن بازیكنان حتی یك هفته زودتر به این تیم چه تاثیری در روند آماده سازی آنان برای المپیك دارد.

به گزارش ایرنا از فدراسیون فوتبال ، مجید صالح ادامه داد:‌ بسیار مهم است كه از این مرحله صعود كنیم و همكاری ها باید تا پیش از آغاز این رقابت ها باشد تا بتوانیم در شرایطی مناسب با فشاركم كارهای تاكتیكی را پیگیری كنیم .

مربی تیم امید ایران گفت:‌ اگر بازیكنان زمان بیشتری دراختیار تیم امید باشند تمامی شرایط و امكانات برای صعود به المپیك مهیا است .

صالح در مورد شرایط تیم امید در اردوی تركیه خاطرنشان كرد: اردوی تركیه در واقع اردوی تكمیلی اردوهای پیشین است و بر این باورم كه می توانیم در پایان این اردو تركیب اصلی تیم و 23 یا 25 بازیكن مورد نیاز برای حضور در مسابقات مقدماتی المپیك را انتخاب كنیم .

وی شرایط اردوی تركیه را مشابه شرایط اردوی عمان خوب توصیف كرد و گفت:‌همه چیز برای شروع بازیها آماده است و بازیكنان با تفكر فنی خوب و هوش بالا در این اردو به هم نزدیكتر شده و به هماهنگی مناسب خواهند رسید.

وی افزود: انتخاب نفرات دعوت شده به اردوی تركیه براساس نظر جمعی كادر فنی است و كادر فنی نیز با علاقه زیاد كار را دنبال می كند و باید بگویم پس از انجام دیدارهای دوستانه این اردو 80 درصد از تركیب اصلی تیم امید مشخص می شود.

صالح افزود :‌ براساس توافق قبلی كادر فنی ،رقابت های لیگ تا اسفند ماه رصد می شود تا بازیكنان توانمند حاضر درلیگ كه شرایط لازم را دارند به اردوی تیم امید دعوت شوند.

وی یاداور شد كه بازیكنان برای ماندن در تركیب اصلی یا نهایی تیم باید آمادگی بدنی و فنی خود را حفظ كنند . مسابقات مقدماتی المپیك از سوم فروردین ماه شروع می شود و دیدارهای تیم امید با فواصل یك و دو روزه برگزار می شود، بنابراین كادر فنی اردوی تركیه را با برنامه شبیه سازی مقدماتی المپیك برگزار كرده است.

مربی تیم امید افزود: در مسابقات مقدماتی المپیك تیم ایران درمدت 9 روز چهار مسابقه خواهد داشت و بر همین اساس ما تلاش كردیم تا بازیكنان در اردوی تركیه كه از 25 دی ماه آغاز شده است در مدت 6 روز سه دیدار انجام دهند و با این شیوه برای ریكاوری در مسابقات مقدماتی المپیك آمادگی پیدا كنیم .

وی در پاسخ به این سوال كه در فاصله 45 روزه پایان اردوی تركیه تا شروع مسابقات المپیك (اوایل فروردین 94) و این كه بازیكنان در این فاصله در اختیار تیم نبوده و به آمادگی تیم لطمه خواهد خورد، نیز گفت:‌ما متعهد شده ایم بازیكنان را در شرایط خوب به باشگاه ها تحویل دهیم و محمد خاكپور به تعامل با باشگاه ها پافشاری دارد.

صالح گفت : با توجه به رایزنی هایی كه توسط فدراسیون با باشگاه ها داریم از آنان خواسته شده تا در صورت امكان بازیكنان را زودتر از 23 اسفند ماه در اختیار تیم امید قرار دهند كه لازمه این كار داشتن نگاه ملی به این تیم است .

مربی تیم امید در مورد دیدارهای تیم ملی در مسابقات جام ملت های آسیا نیز گفت:‌ دیدار دوم مقابل قطر را به دلیل تفاوت ساعتی تركیه و برنامه تمرین تیم امید ندیدم اما نتیجه دیدار نخست نشان دادكه شرایط تیم ملی خوب است .

وی اظهار امیدواری كرد كه روند فعلی در دیدارسوم ایران مقابل امارات تكرار شود و تیم ملی كشورمان بتواند به عنوان سرگروه به مرحله بعدی جام ملت ها صعود كند.

صالح با بیان اینكه كسب قهرمانی پس از چندین سال برای ایران بسیار مهم است ، گفت‌:‌ تیم ملی ایران توانایی دسترسی به آن را دارد و تصورم این است كه شرایط تیم ملی در این رقابت ها خوب است و من امیدوارم بعد از این رقابت ها سردار آزمون و علیرضا جهانبخش با همین شرایط بدنی و روحی به تیم امید اضافه شوند.

ورزشی (2)**1828**1581

سرخط اخبار ورزش