۲۸ دی ۱۳۹۳،‏ ۱۲:۲۲
کد خبر: 81468963
۰ نفر
افزايش فضاي سايت صنعتي ارس در مرز ايران و ارمنستان

تبريز- ايرنا - مشاور رييس جمهوري و دبيرشوراي عالي مناطق آزاد وويژه اقتصادي ايران از تصويب طرح افزايش فضاي سايت صنعتي ارس در محدوده نوردوز خبر داد.

به گزارش روزيك شنبه روابط عمومي منطقه آزاد ارس، اكبر تركان درجمع اعضاي هيات مديره و معاونين اين سازمان با اشاره به توسعه صنعتي قابل توجه در منطقه آزاد ارس گفت: در نوردوز كه يكي از محدوده هاي منفصل منطقه آزاد ارس است، يك سايت صنعتي به وسعت 200 هكتار درنظر گرفته شده بود كه مقرر شد اين سايت به 500 هكتار افزايش يابد.

وي اظهار كرد: منطقه آزاد ارس ظرفيت هاي بالقوه اي براي ايجاد تحول در توليد و صنعت دارد و رونق بيش از پيش صنايع در محدوده مرز ايران و ارمنستان پيشرفت هاي صنعتي اين منطقه را افزايش خواهد داد.

مشاور رييس جمهوري در پاسخ به سووالي مبني بر برنامه هاي تدبير شده براي بهره مندي از ظرفيت هاي مناطق شمالي استان اردبيل گفت: چهار منطقه از مناطق شمالي استان اردبيل به شوراي عالي مناطق آزاد پيشنهاد شده كه بنا به دستور رييس جمهوري قرار است يكي از اين مناطق در راستاي افزايش روابط با جمهوري آذربايجان انتخاب و تصويب شود.

تركان اعلام كرد: منطقه آزاد ارس به صورت كاملا استثنايي با كشورهاي جمهوري آذربايجان و ارمنستان در ارتباط است.

وي با بيان اينكه در دنيا كمتر كشوري است كه 15 همسايه داشته باشد، كشورهاي همسايه را ظرفيت خوبي براي افزايش روابط اقتصادي و تحقق اهداف اقتصاد مقاومتي دانست و گفت: مناطق آزاد سرپل همكاري با همسايگان هستند و اميدوارم ظرفيت هاي لازم توسط مديران عامل مناطق آزاد ايجاد شود.

دبيرشوراي عالي مناطق آزاد و ويژه اقتصادي كشور همچنين در جريان بازديد از منطقه ازاد ارس تاكيد كرد: با مديريت صحيح و سنجيده، ارس همچنان صنعتي ترين منطقه آزاد ايران است.

تركان گفت: منطقه آزاد ارس از نظر ظرفيت هاي صنعتي بسيار برجسته است.

وي با ابراز اميدواري براي آينده روشن اين منطقه در توسعه توليد و صنعت، افزود: گام هاي خيلي خوبي براي تحقق اقتصاد مقاومتي در ارس برداشته شده است.

مشاور رييس جمهوري تاكيد كرد: اين منطقه با مديريت صحيح و سنجيده بخوبي در حوزه صنعت پيشرفت كرده و امروز شاهد سرمايه گذاري هاي متعدد در حوزه صنايع سلولزي، نفت، غذايي، شيميايي، ذوب و فولاد هستيم و اميدوارم در حوزه صنعتي همچنان ارس پيشتاز باقي بماند.

دبير شوراي عالي مناطق آزاد و ويژه اقتصادي كشور در راس هياتي از پروژه هاي سرمايه گذاري در حوزه فني و عمراني، زيربنايي، سرمايه گذاري و اقتصادي، گردشگري و خدماتي فعال و در حال احداث منطقه آزاد ارس بازديد و از نزديك در جريان اقدامات اين منطقه قرار گرفت.

587