سالانه 10 هتل پنج ستاره در كشور تكمیل و به بهره برداری می رسد

سمنان - ایرنا - معاون سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایران، تكمیل هتل های در دست ساخت با بیش از 50 درصد پیشرفت را از برنامه های این سازمان بیان كرد و گفت: سالانه 10 هتل به هتل های پنج ستاره افزوده می شود.

'اسدالله درویش امیری' روز یكشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینكه این سازمان هتل ساز نیست و از بخش خصوصی برای توسعه هتل های چهار و پنج ستاره حمایت می كند، افزود: در كشور 120 هتل چهار و پنج ستاره با بیش از 50 درصد پیشرفت درحال ساخت است.

وی، شمار هتل های موجود چهار و پنج ستاره را 140 هتل بیان كرد و اظهار داشت: سمنان از استانهایی است كه فاقد اینگونه هتل است.

وی، حمایت و تشویق بخش خصوصی به ساخت هتل های چهار و پنج ستاره را از سیاست های این سازمان برشمرد و گفت: سرمایه گذاران را برای ساخت اینگونه هتل ها در استان هایی كه ظرفیت پذیرش گردشگران داخلی و خارجی دارند حمایت و تشویق می كنیم.

درویش امیری گفت: در قالب صندوق توسعه ملی نیز از هتل سازان حمایت شده است و سمنان به دلیل قرار گرفتن در مسیر زائران امام رضا (ع) و ظرفیت های گردشگری و فرهنگی از مناطقی است كه ساخت و توسعه این هتل ها مورد حمایت قرار می گیرد.

وی، با اشاره به پیش بینی معافیت هایی توسط استانداران اصفهان، كرمانشاه و فارس از هتل سازان برای معافیت پرداخت عوارض ساختمانی توسط شهرداران و شوراها گفت: در استان سمنان نیز می توان با اتخاذ چنین تمهیداتی زیرساخت های گردشگری را توسعه داد.

معاون امور مجلس، حقوقی و امور استانها سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی كشور با عذرخواهی از كوتاه بودن مدت مدیریت میراث فرهنگی و گردشگری استان سمنان گفت: این مساله از نظر سازمان قابل قبول نبوده و مدیر جدید حداقل باید تا پایان دوره اول دولت یازدهم این مسوولیت را ادامه دهد.

مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان روز یكشنبه پس از 14 ماه فعالیت تغییر كرد و مدیركل جدیدی این مسوولیت را پذیرفت.ك/3

599/1352