نخستين دوره‌ جايزه‌ دكتر رضا داوري ‌اردكاني برگزار مي شود

تهران - ايرنا - نخستين دوره جايزه‌ دكتر «رضا داوري‌اردكاني» با هدف معرفي برترين رساله‌ دكتري رشته‌ فلسفه به همت مركز فرهنگي شهر كتاب برگزار مي شود.

به گزارش روز يكشنبه روابط عمومي شهر كتاب، اين مركز قصد دارد از سال آينده براي قدرداني از دانشجويان دكتري رشته‌ فلسفه و با مشاوره و هم‌فكري و حمايت مادي و معنوي استاد دكتر رضا داوري‌اردكاني، جايزه‌ اين انديشمند حوزه فلسفه را به بهترين رساله‌ دكتري اين رشته‌ اهدا كند.

دكتر رضا داوري‌اردكاني نزديك به شش دهه با فلسفه زندگي كرده و از جواني گرفتار فلسفه بوده، او همواره اين پرسش را مطرح كرده كه فلسفه چه مقام و اهميتي دارد و ما چه نيازي به آن داريم.

اين استاد 81 ساله فلسفه‌ در اين سال‌ها در كنار تدريس و تحقيق در دانشگاه تهران، به فرهنگ و جامعه و ساحت‌هاي مختلف آن بويژه جوانان و دانشجويان رشته‌ فلسفه اهتمام داشته است.

داوري اردكاني از سال 1377 رياست فرهنگستان علوم ايران را بر عهده دارد و از چهره‌هاي شاخص در حوزه نظريه‌پردازي فرهنگي و انديشه فلسفي به شمار مي‌آيد.

آيين ويژه اهداي نخستين دوره‌ اين جايزه فلسفي در هفته‌ آخر خرداد ماه سال آينده برگزار مي‌شود و پرويز ضياء شهابي، شهرام پازوكي، حميدرضا طالب‌زاده، محمدجواد صافيان، علي‌اصغر مصلح و علي‌اصغر محمدخاني اعضاي هيات داوران اين جايزه‌ هستند.

دانشجويان دوره‌ دكتري در رشته‌ فلسفه با گرايش‌هاي مختلف كه از آغاز سال تا پايان اسفندماه 1393 از پايان‌نامه‌ خود دفاع كرده باشند، مي‌توانند پايان‌نامه‌هاي خود را حداكثر تا پانزدهم ارديبهشت ماه 1394 به دبيرخانه‌ اين جايزه در مركز فرهنگي شهر كتاب واقع در خيابان شهيد بهشتي، خيابان شهيد احمد قصير(بخارست)، نبش‌ كوچه‌ سوم، پلاك 8، كدپستي 1513648313 ارسال كنند.

به برگزيدگان جايزه‌ نقدي، لوح تقدير و هدايا اعطا مي‌شود و پايان‌نامه‌هاي برگزيده به همت انتشارات هرمس منتشر مي‌شود.

مركز فرهنگي شهر كتاب از چهار سال پيش همچنين اهداي جايزه‌ دكتر فتح‌الله مجتبايي به برترين‌هاي رساله‌ دكتري در رشته‌ اديان و عرفان و زبان ادبيات فارسي، آغاز كرده است.

تهرام/7245/ 1625/ 2025