سومین فرودگاه آذربایجان غربی، سال آینده به بهره برداری می رسد

ارومیه - ایرنا - مدیرعامل منطقه آزاد تجاری صنعتی ماكو گفت: سومین فرودگاه آذربایجان غربی سال آینده در این منطقه به بهره برداری می رسد.

حسین فروزان عصر روز جمعه در بازدید محمد علیپور نماینده مردم شهرستان های ماكو، شوط، پلدشت و چالدران در مجلس شورای اسلامی از روند احداث فرودگاه در دست اجرای منطقه آزاد تجاری ماكو افزود: این فرودگاه به عنوان یكی از مهم ترین طرح های در دست اجرای منطقه آزاد ماكو در مساحت 500 هكتاری ساخته می شود كه یكی از زیرساخت های اصلی حمل و نقل این منطقه به حساب می آید.

وی اضافه كرد: برای احداث فرودگاه منطقه آزاد ماكو، سه هزار میلیارد ریال اعتبار هزینه می شود.

وی اظهار كرد: تاكنون بیش از یك هزار و 500 مترمربع از عملیات اجرایی و آسفالت ریزی باند این فرودگاه به پایان رسیده و مراحل احداث ترمینال و برج مراقبت آن نیز در حال اجراست.

محمد علیپور نماینده مردم شهرستان های ماكو، شوط، پلدشت و چالدران در مجلس شورای اسلامی هم در این بازدید با تاكید بر سرعت بخشیدن به عملیات اجرایی این طرح همراه با توجه به استحكام زیرساختها گفت: پیشرفت فیزیكی طرح رضایت بخش است و امیدواریم تا خرداد ماه سال آینده شاهد بهره برداری از این فرودگاه باشیم.

منطقه آزاد تجاری و صنعتی ماكو با 500 هزار هكتار وسعت، هفتمین و بزرگ ترین منطقه آزاد تجاری صنعتی كشورمان است كه در مرز ایران با تركیه و جمهوری خودمختار نخجوان قرار دارد.

8136/7128

سرخط اخبار استان‌ها