مردم اردن علیه انتشار كاریكاتور موهن 'شارلی ابدو' تظاهرات كردند

تهران -ایرنا - مردم اردن روز جمعه علیه انتشار كاریكاتور موهن در مجله فرانسوی 'شارلی ابدو' و اهانت رسانه های غربی به اعتقادات و مقدسات مسلمانان تظاهرات كردند.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری 'المصریون'، چندن استان اردن امروز و پس از اقامه نماز جمعه، شاهد تظاهرات علیه انتشار كاریكاتور توهین آمیز علیه پیامبر اسلام حضرت محمد(ص) بود.

مجله فرانسوی 'شارلی ابدو' در پی تیراندازی دو برادر مهاجم به نام های سعید و شریف كواشی كه به كشته شدن 12 نفر انجامید، روز چهارشنبه به بهانه آزادی بیان بار دیگر كاریكاتور موهن علیه پیامبر اسلام را در سطحی گسترده منتشر كرد.

شمار زیادی از مردم اردن روزجمعه با شركت در تظاهراتی مقابل مسجد الحسینی در مركز امان پایتخت و سردادن شعارهایی، اهانت رسانه های غربی به پیامبر اسلام و مسلمانان را محكوم كردند.

تظاهرات كنندگان پلاكاردهایی با خود حمل می كردند كه روی آنها نوشته شده بود 'سوء استفاده از آزادی بیان برای توهین به پیامبر اسلام و یا سایر انبیا محكوم است.'

آنان همچنین تاكید كردند كه آزادی بیان به معنای توهین به اعتقادات مسلمانان و یا اهانت به شخصیت های مقدس نیست.

این در حالی است كه درگیری هایی میان نیروهای امنیتی و راهپیمایانی كه تلاش داشتند به سمت سفارت فرانسه راهپیمایی كنند، رخ داد.

نیروهای امنیتی اردن شماری از شركت كنندگان در این راهپیمایی را دستگیر و پس از مدتی آنان را آزاد كردند.

همچنین شماری از مردم با برپایی تظاهرات در الطفیله در 180كیلومتری جنوب امان توهین به پیامبر اسلام را محكوم كردند.

تظاهرات كنندگان خواستار وحدت و ایستادگی یكپارچه مسلمانان در مقابل نشریات و مجلاتی شدند كه با اسلام و پیامبر عظیم الشان آن دشمنی دارند.

آنان همچنین از دولت اردن خواستند با این گونه حملات مقابله كرده و در مواضع خود با كشورهایی كه روزنامه ها و رسانه هایشان به شخصیت های بزرگی همچون پیامبر اسلام توهین می كنند، تجدید نظركند.

**مترجمام**1480**1517

سرخط اخبار جهان