واكنش جدی دنیا به حادثه پاریس و سكوت در مقابل حوادث تروریستی در خاورمیانه

اصفهان - ایرنا - مدیرعامل خبرگزاری ملی لبنان گفت: دنیا در برابر اقدامات تروریستی اخیر در فرانسه واكنش جدی نشان داد اما در قبال این گونه حوادث تروریستی در عراق ، سوریه، لبنان و فلسطین سكوت و بی اعتنایی كرده اند.

به گزارش ایرنا، خانم « لور سلیمان » عصر پنجشنبه در دیدار با شهردار اصفهان، افزود: تلاش هایی برای تحریف افكار عمومی پیرامون مبارزه با تروریسم در برخی رسانه های جهان مشاهده می شود.

وی به هك شدن پایگاه اطلاع رسانی خبرگزاری ملی لبنان پس از اقدامات اخیر تروریستی در این كشور اشاره كرد و افزود: این اقدام حركتی انتقامجویانه بود كه علیه اطلاع رسانی شفاف این رسانه در راستای جلوگیری از تحریف افكار عمومی و انتشار اخبار دروغ پیرامون عملیات انتحاری تروریست ها در لبنان انجام شد.

مدیرعامل خبرگزاری ملی لبنان اظهاركرد: گروه تروریستی داعش پس از این اقدام تروریستی به دروغ، هویت مرتكبین این اقدام انتحاری را دو تبعه یمنی اعلام كرد و سعی داشت با انتشار اخبار نادرست، افكار عمومی جهان را نسبت به این واقعه تحریف كند.

وی افزود: متاسفانه بسیاری از رسانه های جهان نیز با استناد به تبلیغات گروه تروریستی داعش، این خبر نادرست را انتشار دادند.

خانم سلیمان ادامه داد: با انتشار خبر صحیح این واقعه از سوی خبرگزاری ملی لبنان، مشخص شد كه تروریست های انتحاری تبعه یمن نبوده و همین خبر موجب شد تا گروه تروریستی النصره مسوولیت این اقدام تروریستی را برعهده بگیرد.

وی با بیان اینكه مواضع خبرگزاری ملی لبنان در برابر تروریست ها بسیار واضح و روشن است، افزود: هدف این خبرگزاری انتشار اخبار صحیح از رویدادهای منطقه است و از انتشار اخباری كه موجب تقویت تروریسم شود، خود داری می كند.

مدیرعامل خبرگزاری ملی لبنان انتشار كاریكاتور موهن از پیامبر اسلام توسط نشریه شارلی ابدو فرانسه را محكوم كرد و افزود: رسانه های غربی پیش از این نیز با انتشار این نوع كاریكاتورها نسبت به پیامبر اسلام (ص) و حضرت مریم (ع) اهانت كردند كه این تحركات نشان دهنده برنامه ریزی سازمانهای وابسته به صهیونیسم است.

وی در ادامه با تشریح فعالیت های خبرگزاری ملی لبنان در داخل و خارج گفت: این خبرگزاری در انتشار اخبار داخلی، بیطرفی را دنبال می كند.

لور سلیمان تصریح كرد: خبرگزاری ملی لبنان متعلق به همه لبنانی ها است و وابسته به گروه خاصی نیست.

مدیر عامل خبرگزاری ملی لبنان كه روز دوشنبه وارد تهران شده است، پنجشنبه به منظور بازدید از اماكن تاریخی اصفهان وارد این شهر شد.

خانم سلیمان پیش از سفر به اصفهان با محمد خدادی مدیرعامل ایرنا، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ، مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه و كیوان خسروی معاون اطلاع رسانی دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و گفت و گو كرده بود.

وی همچنین با هدف آشنایی بیشتر با رسانه های ایران ، از موسسه فرهنگی مطبوعاتی ایران ، موسسه اطلاعات و شبكه العالم دیدن كرد.

خبرگزاری ملی لبنان از سال 1961 تأسیس شده و 28 دفتر نمایندگی این خبرگزاری در داخل كشور و سه دفتر خارجی در كشورهای استرالیا، سوریه و فرانسه فعالیت می كنند.

این خبرگزاری منبع اصلی عمده اخبار منتشره در رسانه های لبنانی اعم از مكتوب، دیداری و شنیداری است، اخبار و اطلاعات این خبرگزاری به سه زبان عربی، فرانسه و انگلیسی انتشار می یابد.

پ/ 7132 / 556 **1917