ارسال پرونده خبرنگار واشنگتن پست و گزارش مجلس از تامین اجتماعی به دادگاه

تهران- ایرنا - دادستان تهران اعلام كرد: پرونده جیسون رضائیان (خبرنگار بازداشت شده واشنگتن پست) با صدور كیفرخواست جهت رسیدگی به دادگاه انقلاب اسلامی تهران ارسال شده است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دادسرای عمومی و انقلاب تهران، «عباس جعفری دولت آبادی» افزود: بر خلاف ادعاهای برخی مجامع حقوق بشری در خصوص تضییع حقوق متهمان در ملاقات با خانواده های خود، مادر جیسون رضائیان كه اخیرا برای دیدار فرزندش به ایران سفر كرده بود، طی دو نوبت با نامبرده ملاقات كرد.

دادستان تهران اضافه كرد: مادر متهم یاد شده همچنین ملاقات كوتاهی نیز با بازپرس پرونده فرزندش داشت.**ارسال بخشی از پرونده گزارش مجلس از تامین اجتماعی به دادگاه

جعفری دولت آبادی گفت: بخشی از پرونده گزارش تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی در خصوص سازمان تامین اجتماعی با صدور كیفرخواست جهت رسیدگی به دادگاه ارسال شده است .** تذكر دادستان تهران به برخی رسانه‌ها

جعفری دولت آبادی در خصوص موضوع صدور دستور قضایی مبنی بر فیلترینگ برخی نرم افزارهای ارتباطی گفت: دستور دادستانی تهران خطاب به مراجع ذیربط در خصوص فیلتر كردن این قبیل نرم افزارها هم چنان به قوت خود باقی است و دستگاه های مربوطه به اجرای دستورات قضایی صادره موظف هستند.

وی در عین حال افزود: اخیرا برخی سایت های خبری مطلبی مبنی بر توافق روسای دو قوه قضائیه و مجریه دایر بر مسكوت ماندن موضوع فیلترینگ این نرم افزارها منتشر كرده بودند كه این موضوع صحت ندارد.

این مقام مسوول در دادستانی تهران بار دیگر به سایت های خبری و رسانه های جمعی تذكر داد كه از انتشار اخبار خلاف واقع خودداری كنند.**مطهری نوارسخنان رییس قوه قضاییه را به دادستانی تهران تحویل دهد

دادستان تهران درباره انعكاس اظهارات «علی مطهری» نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در برخی سایت های خبری مبنی بر این كه نواری از سخنان رییس قوه قضائیه در اختیار دارد، اظهارداشت: ازآنجایی كه دادستانی تهران این موضوع را در دست بررسی و پیگیری دارد از این نماینده مجلس می خواهیم كه نوار یاد شده را برای بررسی و پیگیری صحت ادعاهای خود به دادستانی تهران تحویل دهد. این در حالی است كه اطلاعیه اخیر روابط عمومی قوه قضائیه ادعای علی مطهری را رد كرده است.

اجتمام(1)**9140**1776