شاهزاده سعودی از سقوط آل سعود پس از فوت ملك عبدالله خبر داد

تهران - ایرنا - پایگاه خبری 'اخبارالساعه' روز چهارشنبه به نقل از 'سعود بن سیف النصر' یك شاهزاده سعودی عضو 'شورای بیعت' عربستان كه در صفحه 'توییتر' منتشر شد، از سقوط دولت آل سعود پس از فوت 'ملك عبدالله' شاه این كشور خبر داد.

این پایگاه خبری وابسته به دولت امارات در بخش مطالبی كه بیشترین خواننده را دارد، با انتشار این مطلب افزود: افتادن در بستر بیماری ملك عبدالله موجب وحشت و بروز اختلاف میان خاندان آل سعود شده و برخی از مدعیان در خاندان سعودی را به ابراز نظرهای مخالف و نگرانی خود واداشته است.

این شاهزاده كه عضو شورای بیعت كه وظیفه اش گرفتن بیعت برای شاه جدید است، می باشد؛ در شعری در صفحه توییتر گفت: آتشی زیر خاكستر می بینم كه بزودی مشتعل خواهد شد .

وی كه یكی از نواده های موسس آل سعود است، در این نوشته نسبت به درگیری و شعله ور شدن اختلافات در آل سعود هشدار داده و گفته است: هر جنگی ابتدا با كلام شروع می شود.

جمله ای كه هر خواننده را به فهم منظور نویسنده مطلب كه بروز جنگ و اختلاف در نتیجه سقوط آل سعود است، متوجه می كند.

این پایگاه همچنین در این مطلب به نقل از پی نوشت یك شهروند سعودی در اعتراض به انتصاب های وی در مقامات دولتی خطاب به شاهزاده سیف نوشت: ای شاهزاده آیا می دانی كه خدا به هركاری قادر است و خدایی كه به شما امكان پادشاهی را داد، قادر است دوباره آن را از شما گرفته و به اهلش بازگرداند، آیا صد سال قلع و قمع و بازداشت مخالفان كافی نیست.

انتشار این مطلب از سوی این شاهزاده، خشم و غضب هوادران شاه سعودی را برانگیخته و موجب درج مطالبی علیه وی در پایگاه های اجتماعی شده و آنها را به جان هم انداخته است.

یك شهروند دیگر عربستان در صفحه توییتر خود در مخالفت با این شاهزاده سعودی نوشت: سعود بن سیف یك شاهزاده بیكار مخالف و فرد عاطل و باطلی است كه خود را به مردم و دولت می چسباند و 'نقطه صفری در مدار' این دولت است .

دربار آل سعود در هفته گذشته نسبت به وضعیت سلامت ملك عبدالله كه در یك بیمارستان نظامی بستری است ، گزارشی منتشر نكرده است .

**خاورم*1653**1651