توریسم درمانی در اولویت برنامه‌های بیمارستان پیامبر اعظم (ص) است

كرمان - ایرنا – مدیر درمان تامین اجتماعی استان كرمان گفت: توریسم درمانی در اولویت برنامه های بیمارستان پیامبر اعظم(ص) است كه به زودی افتتاح رسمی می شود.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، امین فخر روز سه شنبه در جریان بازدید مشاوره مدیرعامل تامین اجتماعی از بیمارستان پیامبر اعظم (ص) كه قطب بیمارستانی جنوب كشور است، در جمع خبرنگاران افزود: امیدواریم در آینده با راه‌اندازی كامل تخت‌های این بیمارستان و بخش وی آی پی بتوانیم از جنوب كشور بیمار در این بیمارستان پذیرش كنیم.

وی با بیان اینكه بیمارستان پیامبر اعظم در كرمان بی‌نظیر است افزود: این بیمارستان با بخش‌های مختلف تخصصی و 300 تخت، 100 میلیارد تومان هزینه ساخت و تجهیز داشته است.

فخر در ادامه با بیان اینكه مدیریت درمان استان كرمان به یك میلیون و 255 هزار بیمه‌ شده خدمات ارائه می‌دهد كه این خدمات در دو بخش درمان مستقیم با سه بیمارستان و 13 درمانگاه و در بخش درمان غیرمستقیم با یك هزار و 400 موسسه دولتی، خصوص، خیریه، كلینیك و پارا كلینیك است.

وی ادامه داد: بطور میانگین سالانه در درمان مستقیم 20 هزار عمل جراحی و 40 هزار بستری و سه میلیون مراجعه سرپایی در مراكز داریم.

مدیر درمان تامین اجتماعی كرمان گفت: همچنین در بخش درمان غیرمستقیم سالانه 60 هزار بستری و 4 میلیون مراجعه سرپایی در مراكز طرف قرارداد انجام می‌شود.

وی در ادامه به سه مورد بیماری شایع در استان كرمان و دیگر استان‌های كشور اشاره كرد و گفت: تروما، بیماری‌های قلبی و عروقی و سرطان‌ها این سه بیماری شایع در كشور و استان كرمان است اما میزان شیوع سرطان‌ها در كرمان بعلت استفاده از سموم كشاورزی بیشتر است.

بیمارستان پیامبر اعظم (ص) به صورت غیررسمی از 29 شهریور امسال مورد بهره برداری قرار گرفته و اكنون در بخش های مختلف آن بیماران بستری هستند و یا از خدمات اورژانسی آن بهره مند می شوند.

این بیمارستان در مجموع 32 هزار مترمربع زیربنا دارد كه با اعتبار 100 میلیارد تومان به بهره برداری رسیده و دارای 300 تختخواب در 6 طبقه است كه هم اكنون 240 تخت آن فعال است.

هم اكنون در بخش مراقبت های ویژه این بیمارستان دارای 2 بخش ICU با 16 تخت، دو بخش CCU با 22 تخت، در اورژانس 23 تخت، بخش مراقبت های ویژه نوزادان نیز 8 تخت فعال است.

اجتمام (3) ** 7268 ** د . ت ** 1418