ظریف خواستار ایفای نقش فعالتر روسیه در دستیابی به راه حل جامع شد/ ریابكوف: از ظرفیت های خود استفاده می كنیم

تهران - ایرنا - محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه در دیدار سرگئی ریابكوف معاون وزیر خارجه روسیه با تقدیر از نقش مسكو در روند مذاكرات، ایفای نقش فعال تر این كشور را عامل مهمی در تسریع حل و فصل نهایی موضوع و دستیابی به راه حل جامع ارزیابی كرد.

به گزارش ایرنا، اداره كل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه اعلام كرد: آقای سرگی ریابكوف، معاون وزیر امورخارجه روسیه كه به تهران سفر كرده است، صبح امروز با وزیرامورخارجه كشورمان دیدار و گفت و گو كرد.

ظریف در این دیدار با ارائه تحلیلی از آخرین وضعیت مذاكرات هسته ای و ضمن تقدیر از نقش روسیه در روند مذاكرات ، ایفای نقش فعالتر این كشور را عامل مهمی در تسریع حل و فصل نهایی موضوع ودستیابی به راه حل جامع ارزیابی كرد.

وزیر امور خارجه همچنین با اشاره به ظرفیت بالا و قابلیت های متنوع دوكشور برضرورت گسترش و تعمیق بیشتر روابط فیمابین در عرصه های مختلف تاكید كرد.

افزایش مشورت های سیاسی و تبادل نظر پیرامون مهمترین تحولات منطقه ای و بین المللی از دیگر موضوعات مورد تاكید ظریف در این دیدار بود.

معاون وزیر خارجه روسیه نیز در این دیدار بر نقش مسوولانه مسكو در مذاكرات هسته ای جمهوری اسلامی ایران باكشورهای 1+5 تاكید كرد و اظهار داشت: روابط دوستانه و نزدیك مسكو - تهران ایجاب می كند از ظرفیت های خود استفاده و به حل و فصل سریعتر موضوع هسته ای ایران كمك كنیم.

ریابكوف همچنین بر آمادگی كامل روسیه را برای همكاریهای موثرتر منطقه ای و بین المللی با ایران تاكید كرد.

سیام 1572