مردم 45 میلیارد تومان به حوزه سلامت كمك كردند

تهران - ایرنا - دبیر دومین همایش تجلیل از خیرین سلامت اعلام كرد: طی سال گذشته خیرین، 45 میلیارد تومان به حوزه سلامت كمك كردند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، «محمود بیگلر» روز دوشنبه در دومین همایش تجلیل از خیرین سلامت و حامیان دانشگاه علوم پزشكی تهران در تشریح عملكرد خیرین، افزود: همچنین بیمارستان 40 تخت «مروستی» در اختیار دانشگاه علوم پزشكی تهران قرار گرفته و از این به بعد خدمات دولتی ارائه می دهد.

وی خاطرنشان كرد: قطعه زمینی به مساحت 500 مترمربع نیز كه واقع در ضلع شمالی بیمارستان اعلم است از سوی فردی به دانشگاه علوم پزشكی تهران واگذار شده اما در پیچ و خم گرفتن مجوز از شهرداری برای ساختن درمانگاه، مانده است.

وی ادامه داد: خیر دیگری به نام «سیده ثریا احمدی» تمام اموالش از جمله ملك مسكونی خود را وقف حوزه سلامت كرده و موسسه خیریه امید نیز شش میلیارد تومان برای تجهیز بخش مراقبت های ویژه جراحی قلب (ICU-OH)، وقف كرده است.

دبیر دومین همایش تجلیل از خیرین سلامت گفت: مرحوم دكتر «احمد مسعود» یك ماه قبل از فوتش ، یكصد میلیون تومان برای كمك به دانشجویان نیازمند رشته پزشكی در نزد بانك حسابی افتتاح كرده كه سود آن برای این دانشجویان خرج می شود.

بیگلر افزود: دكتر «فیروز» نیز سهام بیمارستان خصوصی خود را در اختیار دانشگاه علوم پزشكی تهران قرار داده و خیرین دیگری به ساخت خانه های بهداشت كمك كرده اند از آن جمله كه بانك ملت بطور كامل هزینه های احداث دو خانه بهداشت را برعهده گرفته است و اگر این روند ادامه یابد ظرف سه سال آینده ، خانه های بهداشت به حد كفایت خود خواهد رسید.

وی اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشكی تهران نیز از طرح های خیرین حمایت كرده و بیمارستان ها و خانه های بهداشت ساخته شده از سوی آنان را تجهیز می كند.

وی، تدوین دستورالعمل خیرین عرصه سلامت ، تدوین كتابچه نیازهای عمرانی و تجهیزاتی دانشگاه علوم پزشكی تهران و راه اندازی سایت معرفی طرح های مهم این دانشگاه را از جمله اقدامات این دانشگاه در راستای حمایت از خیرین عنوان كرد.

دبیر دومین همایش تجلیل از خیرین سلامت گفت: دانشگاه علوم پزشكی تهران ، چند طرح نیمه كاره از جمله احداث بیمارستان رازی با 150 تخت، بیمارستان بیماران سرطانی سیدالشهدا با 540 تخت و بیمارستان اسلامشهر را در دست اجرا دارد.**همراه سرای بیماران در حال شكل گیری است

دبیر دومین همایش تجلیل از خیرین سلامت گفت: یكی از معضلات دانشگاه علوم پزشكی تهران ، چادر زدن همراهان بیمار در ساعات پایانی روز و شب در اطراف بیمارستان های امام خمینی (ره) ، شریعتی و مركز طبی كودكان است.

بیگلر افزود: شهرداری منطقه شش تهران برای اسكان همراهان بیماران، 25 واحد را اجاره كرده اما حداقل به 100 واحد دیگر برای اسكان همراهان بیماران صعب العلاج نیاز داریم.

وی خاطرنشان كرد: «همراه سرا» برای اسكان همراهان بیمار در حال شكل گرفتن است و نیاز به مشاركت اجتماعی دارد.

وی، كمبود خوابگاه های دانشجویان پزشكی را یكی دیگر از معضلات حوزه سلامت عنوان كرد و گفت: 450 نفر از دانشجویان دانشگاه علوم پزشكی تهران با رتبه های بالا و دو رقمی ، مشكل خوابگاه دارند.

اجتمام(3)**9185 ** 1418