تشكل هاي شاهد و ايثارگر اتاق فكر بنياد شهيد باشند

تهران -ايرنا- رييس بنياد شهيد و امور ايثارگران با تاكيد بر اينكه تشكل هاي شاهد و ايثارگر اتاق فكر بنياد شهيد هستند، گفت: بايد اين تشكل ها بيشتر به فعاليت هاي فرهنگي و ترويج فرهنگ ايثار و شهادت بپردازند.

به گزارش ايرنا از بنياد شهيد، حجت الاسلام و المسلمين « سيد محمد علي شهيدي» روز يكشنبه در ديدار با اعضاي شوراي مركزي «جمعيت يادگاران اسوه هاي ايثار» افزود: يكي از ايده هاي اصلي ما از ابتدا، ساماندهي تشكل هاي ايثارگر در مسير تكامل بنياد شهيد بوده است.

وي با بيان اينكه تشكل هاي شاهد و ايثارگر بايد اتاق فكر بنياد شهيد باشند، اظهار داشت: به همين منظور مركز دانش پژوهان و مركز تشكل ها را ادغام كرديم، جريان هاي موازي، هماهنگ و كنترل شدند تا نيروها و تلاش ها به هدر نروند، اين مركز جان تازه اي گرفت و گام هاي خوبي هم در مسير اهداف مشخص شده برداشته شد هرچند براي نيل به اهداف اصلي، هنوز به گام هاي بلندتري نياز داريم.

نماينده ولي فقيه در بنياد شهيد ادامه داد: تشكل هاي ايثارگري بايد بيشتر به فعاليت هاي فرهنگي و ترويج فرهنگ ايثار و شهادت بپردازند ضمن اينكه به فعاليت هاي فرهنگي درون تشكلي خود توجه كنند.

شهيدي با اشاره به اهميت ترويج فرهنگ ايثار و شهادت خاطر نشان كرد: اگر مذهب تشيع بعد از يكهزار و 400 سال در كشور استوار است، از بركت خون شهداست زيرا حيات ما به فرهنگ ايثار و شهادت وابسته است.

به گفته وي،‌ در صورتي كه تنها راه حفظ نظام و خون شهدا و ايثارگران، نشر اين فرهنگ است.

معاون رييس جمهوري افزود:‌چندان با فعاليت اقتصادي گروه ها و تشكل هاي ايثارگري موافق نيستيم اما شايد موقعيت شغلي اعضاي تشكل شما كه همانا سيستم بانكي است اينگونه ايجاب كند.

وي اضافه كرد: هدف در وهله اول، تأمين تشكل ها و گروه هاي ايثارگري است تا به سازمان هاي خود محتاج نباشند البته با توجه به شرايط موجود اقتصادي كشور و مشكل بودجه بايد سازمان ها به تأمين بودجه فعاليت تشكل ها متمايل شوند.

شهيدي درباره نحوه عملكرد دفاتر ايثار در سازمان ها توضيح داد: مطابق با اساسنامه، رييس دستگاه ها بايد مديران دفاتر ايثار را در سازمان هاي خود انتخاب و معرفي كنند اما اين مسئله نقص دارد و درصدد هستيم، تأييد بنياد شهيد را هم به عنوان شرط لازم به اساسنامه اضافه كنيم.

بر اساس اين گزارش، در ابتداي اين نشست گزارشي از اقدامات جمعيت يادگاران اسوه هاي ايثار توسط دبيركل اين جمعيت ارائه شد.

همچنين طرح ايجاد مركز مشاوره حقوقي-اقتصادي نيز يكي از طرح هاي ارائه شده در اين نشست بود كه به دستور شهيدي، به معاونت حقوقي و امور مجلس بنياد شهيد ارجاع شد.

اجتمام**1880 ** 1418

سرخط اخبار جامعه