معاون وزیر راه و شهرسازی : شیوه ساخت مسكن مهر تغییر می كند

كرمانشاه - ایرنا - معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی گفت : دولت طرح های مسكن مهر را رد نمی كند بلكه نوع نگرش به ساخت این واحدها را تغییر می دهد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، 'پیروز حناچی' روز شنبه در سفر به كرمانشاه و در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار كرد: دولت تصمیم دارد تا در مكان یابی و شیوه های اجرا و ساخت واحدهای مسكن مهر تغییراتی ایجاد كند ولی به تعهداتش در قبال واحدهای كنونی نیز عمل خواهد كرد.

وی با بیان اینكه در سطح شهرهای كشورمان افزون بر 75 هزار هكتار بافت فرسوده وجود دارد، تاكید كرد كه در 65 درصد از این بافت های فرسوده به دلیل اینكه در زمره بافت های تاریخی محسوب می شوند، كاركردن اعم از تخریب و یا نوسازی بسیار مشكل است و به عبارتی نمی توان بولدوزر را روانه این مكان ها كرد.

حناچی ادامه داد: وزارت راه و شهرسازی در معنا و نوع نگاه به بافت های فرسوده تغییراتی اعمال كرده كه در شورای عالی شهرسازی نیز به تصویب رسیده و از این پس قرار است نگرش جدید به بافت فرسوده شهرها با همكاری شركت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری به اجرا در آید اما در گام نخست این طرح به صورت آزمایشی در سه شهر كشور اجرا خواهد شد.

معاون معماری و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی تاكید كرد كه در همه بافت های فرسوده نمی توان از شیوه های تخریب و بازسازی استفاده كرد بلكه در جاهایی ضرورت دارد نگاه نوسازی و بهسازی را اعمال كنیم و در این راستا دولت با تخصیص اعتبارات مناسب می تواند كمك شایانی كند و اعتباراتی نیز تخصیص یافته كه قرار است با عاملیت 22 بانك كشور توزیع شود.

حناچی در پایان، گفت: شهر كرمانشاه كه بخش وسیعی از آن دارای بافت فرسوده می باشد، مدتهاست دارای یك طرح مدون و جامع نبوده و ما در این سفر تلاش خواهیم كرد كه زمینه چنین طرحی برای شهر كرمانشاه را فراهم كنیم.

571/567 /537