۱۸ دی ۱۳۹۳،‏ ۲۳:۴۳
کد خبر: 81457014
۰ نفر
آيت الله واعظ طبسي: آتش داعش دامن غرب را گرفته است

مشهد-ايرنا- توليت آستان قدس رضوي گفت: مستكبران باحمايت ازگروههاي تروريستي مثل داعش درصدد مخدوش كردن چهره اسلام بودند كه به هدف خود نرسيدند و امروز آتش فتنه داعش دامن غربي ها را گرفته است.

به گزارش ايرنا آيت الله 'عباس واعظ طبسي' پنجشنبه شب در مراسم عمامه گذاري 50 نفر از طلاب حوزه هاي علميه مشهد در تالار اماكن متبركه حرم مطهر امام رضا (ع) هدف مستكبران در حمايت از گروههاي تروريستي را اقدامات خصمانه بر عليه مسلمين و ارائه چهره‌ و نسخه‌اي مخدوش از اسلام به جهانيان عنوان كرد.

وي خاطرنشان كرد: داعش، القاعده و طالبان و ساير گروههاي تكفيري وتروريستي ادعاي خلافت مسلمين را دارند ولي هيچ شناختي از قواعد دين مبين اسلام ندارند و در راستاي منافع دشمنان و در مقابل مسلمانان قرار گرفته اند و جنايتهاي بسياري روا مي دارند و اين گروههاي تكفيري و معاند ديوانه اي بيش نيستند.

نماينده مردم استان خراسان رضوي در مجلس خبرگان رهبري افزود: برخي كشورهاي منطقه اي با پول نفت كه سرمايه ملي ملت آنها است اقدام به آموزش و حمايت اين گروههاي تكفيري مي كنند و از اين طريق درصدد مخدوش جلوه دادن چهره اسلام در سطح بين المللي هستند.

نماينده ولي فقيه در استانهاي خراسان رضوي، شمالي و جنوبي اضافه كرد:حكام و سردمداران كشورهاي غربي به هيچ چيزي جز منافع خود نمي انديشند و به همين علت ملتهاي اين كشورها راه خود را از سردمدارانشان جدا كرده اند.

آيت الله واعظ طبسي همچنين دربخشي از اظهارات خود گفت: دولتها و اشخاصي كه مخالف مذاكرات صلح آميز هسته اي ايران در مجامع بين المللي و با اعمال تحريمهاي مختلف به دنبال تحت فشار قرار دادن ملت ما هستند، توانايي تحمل اين ملت مستقل و عزتمند را ندارند.

به گفته وي، ملت ايران با تكيه بر ايمان و تعاليم پيامبر گرامي اسلام (ص) و اهل بيت عصمت و طهارت (ع) در مقابل همه فشارها و تحريمهاي دشمنان و بدخواهان نظام جمهوري اسلامي عزتمندانه ايستادگي مي كند.

مدير عالي حوزه هاي علميه استانهاي خراسان رضوي، شمالي و جنوبي ادامه داد: دشمنان از روحيه مردمي كه فشارها و تحريم‌ها را بر آنها وارد مي‌كند آگاه نيست و اين ملت با تكيه بر عزت خود، استقلال كسب كرده‌اند و با تكيه بر ايمان الهي و نصرت و اعتقاد به حضرت محمد (ص) همه فشارها و تنگناها را تحمل مي كند.

وي خاطرنشان كرد: اگر انسان اهل مقاومت و پايداري باشد و نفس خود را تقويت كند، مي تواند بسيار دقيق و مقاوم در برابر فشارهاي مختلف بايستد.

وي گفت: ملت ايران، بزرگ، غيرتمند و خودكفا است و با اتكاء بر ارزشهاي اسلامي و انقلابي بر روي پاي خود مي ايستد و هيچ هراسي از ترفندهاي معاندان ندارد.

عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام همچنين خطاب به طلاب حوزه هاي علميه و ملبس به لباس روحانيت خواست كه خودسازي و تسلط بر نفس و مقابله با وسوسه هاي شيطاني را اساس كار خود قرار دهند و به فقه به عنوان يك اولويت توجه خاص داشته باشند.

وي اظهار داشت: علماء و طلاب حوزه هاي علميه با شناخت كامل نسبت به شبهاتي كه در جامعه مطرح مي شود، بايد توانايي كامل برخورد با آنها را داشته باشند. ك/2

7490/522**1565