هلاكت دهها تروريست داعش در جريان پاكسازي دو منطقه مهم در عراق

تهران -ايرنا - رسانه ها از پاكسازي دو منطقه مهم در استان هاي صلاح الدين و الانبار عراق و هلاكت دهها تن از عناصر گروهك تروريستي-تكفيري داعش خبر دادند.

به گزارش ايرنا به نقل از پايگاه خبري الاتجاه، نيروهاي عراقي روز چهارشنبه منطقه الحجاج در شمال تكريت (استان صلاح الدين) را پاكسازي كردند و شماري از عناصر گروهك تروريستي تكفيري 'داعش' را به هلاكت رساندند.

وزارت دفاع عراق روز چهارشنبه در بيانيه اي اعلام كرد:‌ فرماندهي عمليات صلاح الدين با پشتيباني نيروي هوايي در جريان نبرد با عناصر داعش در مناطق الحجاج و الجزيره در نزديكي منطقه 'الديوم' و روستاي 'جريش الجديد' و 'البوعجيل' و دروازه تكريت و منطقه القادسيه توانستند منطقه الحجاج را از دو محور پاكسازي كنند.

در اين عمليات شماري از عناصر داعش به هلاكت رسيدند و چهار دستگاه خودروي آنها نيز منهدم شد.

از سوي ديگر رييس شوراي استان الانبار نير از آزادي منطقه 'جبه' در غرب الرمادي خبر داد و اعلام كرد كه در اين حمله 42 تن از عناصر داعش از جمله دو عنصر انتحاري اين گروهك به هلاكت رسيدند.

'صباح كرحوت' به شبكه خبري 'سومريه نيوز' گفت: نيروهاي ارتش روز چهارشنبه با كمك عشاير توانستند، كنترل كامل 'جبه' از توابع منطقه البغدادي در 90 كيلومتري الرمادي را به دست گيرند.

ارتش عراق در چند ماه اخير توانسته است با كمك نيروهاي داوطلب مردمي و عشاير، پيروزي هايي را به دست آورده و برخي شهرها را از وجود تروريست ها پاكسازي كند.

گروه تكفيري - تروريستي داعش كه با حمايت غرب و كشورهاي همپيمان آمريكا ايجاد شده، جنايت هاي هولناكي را در سوريه و عراق مرتكب شده است.

**مترجمام**1480**1517

سرخط اخبار جهان