مساجد و مدارس آستارا در صورت بارش برف سنگين آماده اسكان اضطراري شدند

آستارا - ايرنا - فرماندار شهرستان مرزي بندر آستارا از آمادگي مساجد و مدارس براي اسكان اضطراري مسافران در صورت بارش برف سنگين در اين شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ايرنا، سيروس شفقي عصر چهارشنبه در نشست ستاد مديريت بحران آستارا گفت: هماهنگي‌هاي لازم در اين زمينه براي امدادرساني و خدمت‌رساني به گردشگران گرفتار در برف انجام شده و اين ستاد از آمادگي لازم براي اسكان مسافران برخوردار است.

وي افزود: بيش از همه مناطق زمينه هاي لازم براي اسكان اضطراي در مدارس و مساجد دهستان حيران فراهم شده است.

شفقي با اشاره به اينكه اعضاي ستاد مديريت بحران از امروز در آماده باش كامل هستند ، اضافه كرد: نيروهاي امداد و نجات جمعيت هلال احمر آستارا از هرگونه آمادگي لازم برخوردار بوده و با خدمات رساني به گردشگران احتمالي گرفتار در برف مي توانند نسبت به توزيع جيره خشك در بين آنها نيز اقدام كنند.

فرماندار آستارا تامين سوخت مورد نياز روستاها و نيز ماشين آلات اداره راه و شهرسازي و شهرداري هاي آستارا و لوندويل را خواستار شد و بيان كرد: در بيمارستان شهيد بهشتي آستارا خون ، اكسيژن و واكسن براي سه روز آتي به اندازه كافي ذخيره شده است.

شفقي همچنين خواستار فعال شدن خانه هاي بهداشت روستاها در سه روز آتي شد و گفت: در اين ايام علاوه بر تنها داروخانه شبانه روزي آستارا ، يكي ديگر از داروخانه هاي شهرستان نيز به صورت شبانه روزي به شهروندان و مسافران خدمات درماني ارائه مي دهند.

وي ادامه داد: با توجه به اينكه سرعت وزش باد گرم امروز در شهرستان آستارا از ساعت دو و سي دقيقه تا سه و سي دقيقه بامداد امروز به 90 كيلومتر در ساعت نيز رسيده بود و آتش سوزي جزئي را نيز در ارتفاعات جنگلي حيران در پي داشت ، شايسته است نيروهاي يگان حفاظت منابع طبيعي و نيز نيروهاي آتش نشاني بيش از پيش آمادگي لازم را براي مهار احتمالي هرگونه حادثه طبيعي داشته باشند.

وي آمادگي نيروهاي پليس راه را باعث مديريت ترافيك در محورهاي مواصلاتي شهرستان آستارا به خصوص در گردنه حادثه خيز حيران عنوان كرد.

وي ادامه داد: علاوه بر ذخيره سازي آرد، بايد نظارت بر نانوايي ها نيز به صورت مستمر انجام بگيرد.

فرماندار آستارا با تاكيد بر لزوم صرفه جويي در مصرف گاز بيان كرد: ادارات آب و فاضلاب شهري و روستايي نيز به مشتركان خود نسبت به پوشاندن كنتورهاي آب خودشان براي جلوگيري از هرگونه خسارت ناشي از يخبندان هشدار دهند.

به گزارش ايرنا، بنا بر پيش بيني هواشناسي؛ توده هواي سرد و بارش زا از اوايل فردا با وزش باد شديد ، احتمال رعد و برق ، كاهش شديد دما ، بارش باران و برف شهرستان آستارا را در بر مي گيرد.

بارش نزولات جوي از عصر روز پنجشنبه تا ظهر جمعه به صورت برف در شهرستان آستارا دور از انتظار نيست.

شهرستان مرزي آستارا در 200 كيلومتري شمال غرب مركز گيلان واقع شده است.ك/3

7105 / 535 / 695

سرخط اخبار استان‌ها