فرماندارصومعه سرا: تمهيدات لازم براي مقابله با بحران احتمالي انديشيده شده است

رشت - ايرنا - فرماندار صومعه سرا گفت: تمامي امكانات در خصوص مهار و پيشگيري از حوادث در يك جا متمركز شده و تمهيدات لازم در خصوص تامين سوخت و مقابله با بحران احتمالي انديشيده شده است.

به گزارش خبرنگار ايرنا، 'غلامحسين رجبي' عصر چهارشنبه در نشستي خبري با خبرنگاران، ضمن اعلام اين مطلب، از آغاز عمليات آسفالت 110 كيلومتر از راه هاي شهرستان صومعه سرا خبر داد و افزود: براي اين مقدار از آسفالت 22 ميليارد تومان از قرارداد توافقي استاندار گيلان با وزارت راه و شهرسازي تامين خواهد شد كه بيشترين آسفالت آن بترتيب در تولمات ، صومعه سرا ، گوراب زرميخ انجام مي شود.

وي به نيمه كار مانده پروژه پل كمربندي تولمشهر اشاره و اضافه كرد: براي 3و نيم كيلومتر از اين پروژه، نياز به اعتبار زيادي است.

رجبي ادامه داد: اتمام اين پروژه ، نقش مهمي در توسعه گردشگري در شهرستان صومعه سرا دارد.

فرماندار صومعه سرا از اختصاص 12 ميليارد ريال در چند ماه اخير به پروژه آب شرب اين شهرستان خبر داد و افزود: پس از آب شرب ، جمع آوري آب هاي سطحي در صومعه سرا در اولويت است كه اقدامات خوبي توسط شهرداري در دست اجراست.

وي پروژه تصفيه فاضلاب صنعتي را يكي از پروژه هاي مهم در شهرستان دانست و گفت: براي اين پروژه 500 ميليارد ريال از محل اعتبارات بانك توسعه اسلامي پيش بيني شده كه در صورت اجرايي شدن ، طي سه سال به بهره برداري خواهد رسيد.

وي اضافه كرد: عمليات مربوط به مسيرهاي اصلي به اين پروژه صددرصد انجام شده و نصب امكانات و تجهيزات داخلي آن مانده است.

شهرستان صومعه سرا با سه بخش مركزي، تولمات و سردارجنگل در غرب استان گيلان واقع است.ك/2

ح*ص/7295/695

سرخط اخبار استان‌ها