۱۷ دی ۱۳۹۳،‏ ۱۸:۴۰
کد خبر: 81455529
۰ نفر
انجمن گردوكاران بافت آغاز بكار كرد

كرمان - ايرنا - انجمن گردوكاران شهرستان بافت به منظور حمايت از توليد و صادرات اين محصول آغاز بكار كرد.

رييس سازمان جهاد كشاورزي استان كرمان روز چهارشنبه در آيين افتتاح انجمن گردوكاران بافت گفت: اين انجمن به منظور حمايت از توليد، فرآوري، بسته بندي، حذف دلالان و صادرات گردو به عنوان تك محصول اقتصادي شهرستان بافت راه اندازي شده است.

عباس سعيدي افزود: اين انجمن با 120 شركت كننده و پنج عضو دايمي به عنوان هيات رييسه كار خود را مستقل از شهرهاي رابر و ارزوئيه آغاز كرد.

وي گفت: استان كرمان از نظر سطح زير كشت گردو با هفت هزار و 500 هكتار مقام نخست و با 12 هزار تن توليد محصول در شهرستان بافت مقام دوم را در اين بخش دارد.

وي بيان كرد: راه اندازي انجمن گردوكاران گامي مهم در پيشرفت اهداف اقتصادي و حمايت از كشاورزان است.

توجه به بيمه محصولات، توجه به خسارات ناشي از آفت كرم خراط و حمايت از توليدات و فرآوري در شهرستان از ديگر خواسته هاي كشاورزان منطقه در همايش راه اندازي اين انجمن بود.

فرماندار بافت نيز گفت: انجمن گردوكاران شهرستان بافت در حالي آغاز به كار مي كند كه اين شهرستان با توليد 12 هزار تن محصول گردو بزرگترين و اولين توليد كننده گردوي استان به شمار مي رود.

فتحعلي حمزه جواران، ميزان سهم واگذاري به هر يك از متقاضيان و گردوكاران را يك ميليون ريال عنوان كرد و افزود: اين سهام فقط براي توليد كنندگان و باغداران شهرستان بافت عرضه و واگذار خواهد شد.

وي تصريح كرد: حمايت لازم از راه اندازي كامل صنايع تبديلي در كنار توليد پس از راه اندازي انجمن گردوكاران و فروش سهام انجام مي شود.

فرماندار بافت، زمان واگذاري سهام اين انجمن را از 16 دي امسال به مدت يك ماه اعلام كرد و گفت: تمامي متقاضيان با مراجعه به مراكز جهاد كشاورزي، بخشداري ها و اداره تعاون، كار و رفاه اجتماعي اين سهام را دريافت كنند.

7441/8154

سرخط اخبار استان‌ها