پوتین در پیامی به اولاند حمله به دفتر یك نشریه در پاریس را محكوم كرد

مسكو-ایرنا-ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه درپیامی به فرانسوا اولاند همتای فرانسوی خود حمله و تیراندازی به دفتر یك نشریه در پاریس را محكوم كرد.

به گزارش ایرنا به نقل از دفتر مطبوعاتی رییس جمهوری روسیه، پوتین در پیام خود كشته شدن شماری از اتباع فرانسوی در جریان حمله به دفتر هفته نامه فكاهی 'شارلی ' را تسلیت گفت.

دو فرد مسلح امروز به دفتر نشریه 'شارلی ' حمله و اقدام به تیراندازی كردند.علاوه بركشته شدن 12 تن تاكنون در این حمله 10 تن زخمی شده اند و حالت فوق العاده در پاریس اعلام شده است.

رییس جمهوری روسیه در پیام خود این حمله را به شدت محكوم كرده و بر آمادگی روسیه برای همكاری با فرانسه در امر مبارزه با تروریسم تاكید كرد.

پوتین همچنین در پیام خود با نزدیكان و بستگان قربانیان حمله امروز پاریس ابراز همدردی كرد و برای مجروحان این حادثه آرزوی سلامتی كرد.

دیمیتری پسكوف سخنگوی رییس جمهوری روسیه هم امروز در گفت وگو با شبكه خبری روسیه24 خاطرنشان كرد: هیچ توجیهی برای تروریسم وجود ندارد و باید با این پدیده شرارت بار مبارزه كرد.

وی با بیان این كه هیچ كشوری نمی تواند به تنهایی با تروریسم مبارزه كند بر تشریك مساعی بین المللی و همكاری تمام كشورها در امر مبارزه با این پدیده تاكید كرد.

اروپام*5*391 **‌1095

سرخط اخبار جهان