سومين جلسه كارگروه بررسي رفع موانع توليد و سرمايه گذاري

تهران - ايرنا - سومين جلسه كارگروه بررسي رفع موانع توليد و سرمايه گذاري با حضور معاون اقتصادي وزير امور اقتصادي و دارايي در محل اين وزارتخانه برگزار شد.

به گزارش روز چهارشنبه ايرنا از شبكه اخبار اقتصادي و دارايي (شادا)، شاپور محمدي با اشاره به لايحه رفع موانع توليد از فرآيند بررسي و تصويب آن در مجلس شوراي اسلامي خبر داد.

وي با تأكيد بر تسهيل صدور مجوزها از سوي دولت، گفت: پيگير تصويب لايحه 'ساماندهي مجوزها' در مجلس شوراي اسلامي هستيم تا پس از تصويب هر قانون، قوانين اضافي مربوط به صدور مجوزها حذف شود.

معاون اقتصادي وزير اقتصاد همچنين خواستار ابلاغ و اطلاع رساني عمومي تمام مصوباتي كه فرآيند نهايي خود را طي كردند، شد.

پيش بيني نظارت اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و كشاورزي ايران و خانه صنعت و معدن جهت بررسي صحت و سقم مطالبات دولت از بخش غيردولتي بابت ماليات و يا بيمه تأمين اجتماعي، استفاده از روكش بتني به جاي روكش آسفالت در حداقل 30 درصد جاده هاي كشور، اصلاح ماده (77) قانون برنامه پنجم توسعه (يك هزار فروش كالاها و خدمات) براي تمام توليدكنندگان داراي پروانه بهره برداري، تنظيم برنامه يكپارچه و مدون در زمينه عوارض صادراتي و سود بازرگاني، اتخاذ تصميمات مقتضي جهت تامين شمش مورد نياز واحدهاي نورد فولادي كشور از موارد مورد بحث در اين نشست بوده است.

وضع عوارض صادراتي به صورت پلكاني نزولي از سنگ آهن تا محصول نهايي، نظارت بر تعيين ارزش كالاهاي صادراتي و حمايت تعرفه اي و وضع سود بازرگاني بر محصولات فولادي وارداتي، اولويت بخشي به تأمين نياز داخلي شمش فولاد، عرضه حداكثري شمش فولاد در بورس و محدود شدن خريد شمش از بورس كالا به كارخانجات فولادي، افزايش سود بازرگاني محصولات فولادي، حذف ماليات بر فاكتورهايي كه صرفاً جهت دريافت تسهيلات از بانك به كار رفته و به عنوان تسهيلات بانكي در حساب ها عمل شده است، حذف ماليات از كاهش سرمايه ناشي از زيان حسب بخشنامه اخير سازمان مالياتي و تسريع استرداد ماليات بر ارزش افزوده كالاهاي صادراتي كارخانجات فولادي موضوعات مورد بحث در اين نشست بود.

گفتني است، سومين جلسه كارگروه بررسي رفع موانع توليد و سرمايه گذاري با حضور نمايندگان اتاق ها، انجمن ها و اصناف برگزار شد.

اقتصام(1)9141**1558

سرخط اخبار اقتصاد