امام جمعه اهل سنت تايباد: حفظ وحدت حول محور ولايت فقيه ضروري است

مشهد - ايرنا - امام جمعه اهل سنت تايباد گفت: حفظ وحدت و همدلي شيعه و سني حول محور ولايت فقيه از ضرورتهاي جامعه اسلامي است كه بايد بيش از پيش براي گسترش آن تلاش كرد.

مولوي 'غلام نبي توكلي' روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا به مناسبت هفته وحدت افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامي به عنوان منادي وحدت همواره تاكيد خاصي بر اين امر دارند لذا بايد با حفظ انسجام و همدلي، دشمنان اسلام را در نيل به اهدافشان ناكام گذاشت.

وي ادامه داد: در آيات قرآن نيز همواره بر حفظ وحدت مسلمانان و نتايج ارزشمند آن تاكيد شده لذا وحدت را مي توان از واژه هاي مهم در قاموس اسلام ياد كرد.

اين روحاني اهل سنت گفت: امروز معاندان كه تحكيم وحدت بين مسلمين را مغاير سياستهاي خود مي بينند با شگردهاي گوناگون و حمايت از گروههاي تكفيري و ضداسلام در صدد ايجاد تفرقه بين شيعه و سني و ترويج اسلام هراسي در منطقه و جهان هستند لذا هر اقدام و سخن تفرقه افكن در جهت خواست و منافع معاندان است.

وي افزود: دشمنان در اين راستا مسلمين را در مقابل هم قرار داده اند در حالي كه جهاد اسلامي كه در قرآن به آن اشاره شده همان جهاد با كفار است و نه جنگي كه گروهكهاي تكفيري در كشورهاي اسلامي راه مي اندازند.

امام جمعه اهل سنت تايباد تاكيد كرد: اقدامات جنايتكارانه گروهكهاي تكفيري در سرزمينهاي اسلامي از نظر دين مبين اسلام حرام است.

مركز شهرستان 110 هزار نفري تايباد در فاصله 228 كيلومتري جنوب شرق مشهد واقع است. اين شهرستان از سمت شرق و جنوب شرق با كشور افغانستان هم مرز است.ك/3

7490/660

سرخط اخبار استان‌ها