همایش معتمدین، متنفذین و سران طوایف در دهلران برگزار شد

ایلام - ایرنا - همزمان با هفته وحدت و به مناسبت گرامیداشت ولادت با سعادت رسول اكرم (ص) و ولادت امام جعفر صادق (ع) همایش بزرگ معتمدین، متنفذین و سران طوایف شهرستان دهلران برگزار شد.

به گزارش ایرنا، رییس شورای فرهنگ عمومی دهلران روز چهارشنبه در این همایش گفت: پیشگامی بزرگان و معتمدین طوایف این شهرستان برای حل مشكلات عمومی جامعه نشان از توجه آنها به آموزه های دینی است.

سید 'محسن موسوی' افزود: سبك زندگی اسلامی یكی از موضوعات مهمی است كه مقام معظم رهبری هم به آن اشاره كرده و بزرگان، معتمدین و متنفذین برای آسان كردن امر ازدواج پیش قدم شوند.

وی تاكید كرد: توجه به فرهنگ و معارف اسلامی و ترویج آنها در جامعه از شكل گیری سنت‌های ناروا در میان مردم می شود.

موسوی افزود: رواج سنت‌های ناروا در شان جامعه اسلامی نیست چرا كه اسلام دارای قانون و معارف دینی غنی است و با تكیه بر آن می‌توان به یك سبك زندگی مناسب دست پیدا كرد و در این میان نقش بزرگان طوایف در جلوگیری از رواج سنت‌های مغایر با سبك زندگی اسلامی مهم و حائز اهمیت است.

امام جمعه دهلران با بیان اینكه موضوع امر به معروف و نهی از منكر از موضوعاتی است كه همه افراد جامعه باید به آن اهمیت بدهند، یادآور شد: نقش بزرگان و ریش سفیدان در كاهش طلاق كه یكی از معضلات امروز جامعه است، بسیار مهم و تعیین كننده است.

به گفته وی، فرهنگ عمومی جامعه باید به نحوی هدایت شود و در نزاع ها و درگیری ها معیار و ملاك قانون باشد و با پایبندی به این موضوع امور پیگیری شود.

وی اضافه كرد: مساله وحدت همواره مورد تاكید امام راحل (ره) و رهبر معظم انقلاب بوده و توجه به این موضوع باعث سربلندی و اقتدار كشور و میهن اسلامی است.

در این همایش اتخاذ تمهیدات مناسب برای تعدیل رسوم دست و پاگیر و غیر متناسب با شرایط كنونی در جریان آیین های چون تشیع جنازه و ختم، تیراندازی در مراسم ها، ازدواج و كوچ اجباری در درگیری های كه به قتل منجر می شود، مورد بحث قرار گرفت و شش نفر از ریش سفیدان و متنفذین محلی نیز به نمایندگی از دیگران، سخنرانی كردند.

564

سرخط اخبار استان‌ها