استاندار قزوين: دبيرخانه عملياتي كردن فرمايشات مقام معظم رهبري در بخش كشاورزي بايد فعال شود

قزوين - ايرنا - استاندار قزوين بر اولويت فعال شدن دبيرخانه عملياتي كردن فرمايشات مقام معظم رهبري در بخش كشاورزي در اين استان تاكيد كرد.

به گزارش ايرنا، 'مرتضي روزبه' روز چهارشنبه در جمع كاركنان سازمان جهاد كشاورزي استان قزوين افزود: اهميت دشت قزوين بر هيچ كس پوشيده نيست و تاكيدات مقام معظم رهبري در سفر سال 82 به اين استان، حكايت از جايگاه مهم اين دشت دارد.

وي تصريح كرد: در خصوص تاكيدات مقام معظم رهبري در خصوص دشت قزوين غفلت زيادي شده در حاليكه اگر پنج درصد از فرمايشات معظم له در بخش هاي مختلف اجرا شده بود، هم اكنون بيش از 60 درصد انتظارات ايشان از قابليت هاي استان محقق و بسياري از مشكلات حل مي شد.

روزبه بيان كرد: امروز اگر مي گوييم بايد به دشت قزوين و كشاورزي آن توجه شود، لازمه اش داشتن سازماني قوي و مقتدر در اين حوزه است.

وي حوزه كشاورزي را به لحاظ تامين وامنيت غذايي مردم بسيار حايز اهميت خواند و اظهاركرد: يكي از سرمايه هاي نيروي انساني استان، جهاد كشاورزي است و اين ظرفيت بايد با تمام وجود بكار گرفته شود تا به سمت رشد وتوسعه استان حركت كنيم.

استاندار قزوين تاكيد كرد: در جامعه امروز امنيت غذايي نقش اساسي را در زندگي مردم دارد و قزوين با پيشينه درخشان در كشاورزي، جايگاه مهمي در اين حوزه دارد.

روزبه با اشاره به نقش سازمان عمران در توسعه كشاورزي دشت قزوين تاكيد كرد: ما به نوبه خود به دنبال احياي سازمان عمران دشت قزوين هستم.

وي در ادامه با اشاره به وضعيت كنوني مجتمع گوشت زياران گفت: مجتمع زياران كه در حوزه دام و گوشت فعاليت خوبي داشت، امروز به يك گورستان تبديل شده و بايد تجزيه و تحليل كرد كه اين بي توجهي عمدي يا سهوي بوده و چرا اين مجتمع و امثال آن به اين مشكل دچار شده اند.

روزبه، به اهميت و نقش آب در كشاورزي اشاره كرد و افزود: بايد بخش خصوصي را براي اجراي طرح هاي بهينه مصرف آب وارد عمل كرد.

وي تصريح كرد: طرح هاي شاخص استان بايد مورد توجه بيشتر قرار گيرد تا بتوانيم بخش كشاورزي را به جايگاه واقعي خود برسانيم.

روزبه، بر لزوم تشكيل جلسات كاري با فعالان بخش كشاورزي و همچنين تشكيل دبيرخانه فعال در اين زمينه تاكيد كرد.

استاندار قزوين با تبريك انتصاب 'نيازعلي ابراهيمي پاك' به عنوان رييس سازمان جهاد كشاورزي استان قزوين گفت: حضور ايشان در بخش كشاورزي يك نقطه عطفي در استان قزوين است و با اين حضور مي تواند مديريت جهادي را به عينه احساس كرد.

روزبه، از ابراهيمي پاك به عنوان مدير با سابقه، متخصص و داراي روحيه بالاي جهادي نام برد و يادآور شد: اشراف ايشان به كار و تجربه دوران گذشته حضور در استان قزوين، فرصتي است كه نبايد از دست برود.

وي ضمن قدرداني از برنامه ها و طرح هاي رييس جديد سازمان جهاد كشاورزي استان قزوين طي يك ماه گذشته و بازديد از واحدهاي توليد بخش كشاورزي خاطرنشان كرد: از من به عنوان يك مدير بپذيريد 70 درصد مسايل و مشكلات مردم با همين رفت و آمدها قابل حل است.

رييس سازمان جهاد كشاورزي استان قزوين نيز گفت: با توجه به ضرورت و اهميت نقش آب در توسعه بخش كشاورزي، كارگروهي را براي مساله آب تشكيل داده ايم.

'نيازعلي ابراهيمي پاك' افزود: در برنامه هاي خود تشكيل باشگاه تخصصي بخش كشاورزي در راستاي اقتصاد مقاومتي را پيگير و فعال خواهيم كرد.

وي اظهار اميدواري كرد: با برنامه ريزي مناسب و بهره گيري از تحقيقات و كارهاي كارشناسي و بكارگيري از تمامي توان و استعدادها در راستاي رشد و شكوفايي بيشتر بخش كشاورزي، گام هاي موثري در اين راستا برداشته شود.

7390/ 614

سرخط اخبار استان‌ها