فرماندار: مدارس ملكان به سيستم حرارت مركزي تجهيز مي شوند

تبريز - ايرنا - فرماندار ملكان گفت: 25 مدرسه اين شهرستان با صرف هفت ميليارد و 500 ميليون ريال اعتبار از سيستم بخاري به سيستم حرارت مركزي مجهز مي شوند.

جهانگير اسكندرزاده روز چهارشنبه در جلسه شوراي آموزش و پرورش افزود: از اين تعداد تاكنون 15مدرسه به سيستم حرارت مركزي تجهيز شده و بقيه نيز تا پايان سال انجام خواهد شد.

وي ادامه داد: هم اكنون 94مدرسه در اين شهرستان از بخاري براي گرما دهي استفاده مي كنند كه با توجه به احتمال ايجاد حريق و آتش سوزي، اين شهرستان مصم است تا همه اين مدارس را در سال آينده به سيستم حرارت مركزي تبديل كند.

فرماندار ملكان اظهار كرد: با توجه به كاهش شديد اعتبارات دولتي و نياز به تغيير سيستم گرمايش مدارس، خيران در اين زمينه نقش مهمي ايفا مي كنند.

مدير آموزش و پرورش ملكان هم از عزم جدي اين سازمان به منظور كاهش مصرف برق در مدارس خبر داد و گفت: به اين منظور امسال 24 مدرسه با اعتبار بيش از 500 ميليون ريال از تك فاز به سه فاز تبديل شده است.

ايرج هاتفي افزود: همچنين در اين راستا هميار آب و برق در مدارس تشكيل يافته كه هدف آن فرهنگ سازي براي مصرف درست حامل هاي انرژي در مدارس و خانواده هاست.

در اين جلسه مدير شبكه بهداشت و درمان ملكان هم وضع سرويس هاي بهداشتي در مدارس را رضايت بخش ندانست و گفت: متاسفانه تعداد كم سرويس هاي بهداشتي موجب شده در بعضي مدارس، دانش آموزان تا هنگام خروج از مدرسه نتوانند از آن استفاده كنند كه اين موضوع موجب بروز بيماري هاي متعدد مي شود.

محمد ميرزاپور همچنين كلاس ها و حياط مدارس غير انتفاعي را غير استاندار اعلام كرد و گفت: اغلب اين مدارس در خانه هاي استجاري و ساختمان هاي غير آموزشي ايجاد شده كه به هيچ وجه با معيارهاي بهداشتي از لحاظ نور دهي و فضاي كافي مطابقت ندارد.

شهرستان ملكان با 110هزار نفر جمعيت در 155كيلومتري تبريز مركز استان آذربايجان شرقي واقع شده است.

7228/704/245

سرخط اخبار استان‌ها