دانشگاه پیام نور از نظر كیفی توسعه یابد

تهران- ایرنا- معاون حقوقی و پارلمانی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: باید در حوزه توسعه كیفی این دانشگاه توجه بیشتری داشته باشیم كه البته كمی دیر نیز شده است.

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاه ایرنا، سعدالله نصیری قیداری صبح امروز (چهارشنبه) و در مراسم تودیع ابوالفضل فراهانی و معارفه محمدعلی سرلك سرپرستان سابق و جدید دانشگاه پیام نور با تاكید بر كار علمی با كیفیت اظهار كرد: معتقد نیستیم كه باید با توسعه كمی برخورد كرد اما باید در حوزه توسعه كیفی توجه بیشتری داشته باشیم كه البته كمی دیر نیز شده است.

وی با بیان اینكه اساسنامه دانشگاه پیام نور ماموریت خاصی برعهده این دانشگاه قرار داده است افزود: اگر قرار بود دانشگاه پیام نور مانند سایر دانشگاه ها عمل كند، دیگر نیازی به اساسنامه جداگانه نبود.

در اساسنامه دانشگاه پیام نور بر گسترش مرزهای دانش در همه سطوح، آموزش های نیمه حضوری، استفاده از امكانات رسانه ای و «آموزش برای همه؛ در هر زمان و در هر مكان» تاكید شده است.

معاون وزیر علوم خواستار حمایت از دانشگاه پیام نور شد وگفت: دانشگاه پیام نور نیز باید در جذب حمایت های خیرین دانشگاه و آموزش عالی فعالیت بیشتری داشته باشد.

قیداری در ادامه همچنین از افتتاح یك دانشگاه خیرساز طی روزهای آینده در استان گیلان و با حضور محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خبر داد.

معاون وزیر علوم در ابتدای سخنان خود بر سیاست وزارت علوم برای انتخاب رییس دانشگاه پیام نور از میان اساتید و مدیران این دانشگاه سخن گفت و خواستار كمك تمامی اساتید و كاركنان این دانشگاه به محمدعلی سرلك شد.

وی در ادامه از خدمات ابوالفضل فراهانی سرپرست سابق دانشگاه پیام نور قدردانی و برای محمدعلی سرلك سرپرست جدید این دانشگاه آرزوی موفقیت كرد.

در مراسم تودیع و معارفه سرپرستان جدید و سابق دانشگاه پیام نور، چندین نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و روسای سابق این دانشگاه حضور داشتند.

این مراسم همزمان با برگزاری مراسم بیست و پنجمین سالگرد تاسیس دانشگاه پیام نور برگزار شد.

فراهنگ**9129 ** 1569

سرخط اخبار فرهنگ