افخم: علماي اسلام زمينه فكري برخورد با فرقه گرايي را فراهم كنند

تهران - ايرنا - سخنگوي وزارت امور خارجه با بيان اينكه وحدت مساله ضروري جهان اسلام است، گفت: علما و انديشمندان جهان اسلام بايد زمينه هاي برخورد فكري با پديده هاي فرقه گرايي و افراط گري را فراهم كنند.

به گزارش خبرنگار سياسي ايرنا، مرضيه افخم روز چهارشنبه در حاشيه بيست و هشتمين اجلاس بين المللي وحدت اسلامي افزود: امروزه ضرورت اقدام عملي براي تقويت وحدت امت اسلام بيش از پيش نمايان شده است چرا كه معضلات پيش روي جهان اسلام همچون تروريسم و فرقه گرايي، انرژي و ظرفيت زيادي از جهان اسلام را به خود معطوف كرده است.

وي ادامه داد: كنفرانس بين المللي وحدت اسلامي و نشست هاي مشابه آن، زمينه هاي خوبي را براي تصميم گيري در جهت اقدامات عملي فراهم مي كند.

سخنگوي وزارت امور خارجه ادامه داد: يكي از اهداف شناخته شده تروريسم و گروه هاي تكفيري، ايجاد تفرقه و تقويت فرقه گرايي و تشتت در جهان اسلام بوده كه لازم است از طريق اين كنفرانس ها و گفت و گوهايي كه بين انديشمندان و علما انجام مي شود زمينه هاي برخورد ايدئولوژيك با اين موضوعات، شناسايي و تبيين شود.

افخم تاكيد كرد: در عين حال در حوزه عمل هم انديشمندان و علماي جهان اسلام بايد به سمت تصميم گيري براي يك اقدام فوري جدي با نگاه به آينده براي حل معضلات جهان اسلام حركت كنند.

سيام**1429

سرخط اخبار سیاست