هفتمين جشنواره سراسري هنرهاي تجسمي بسيج برگزار مي شود

كرمانشاه - ايرنا - معاون امور انجمن هاي سازمان بسيج هنرمندان كشور، از برگزاري هفتمين جشنواره سراسري هنرهاي تجسمي بسيج به ميزباني استان لرستان خبر داد.

امير نصيربيگي روز چهارشنبه در حاشيه برگزاري يازدهمين جشنواره سراسري تئاتر بسيج در كرمانشاه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا، افزود: اين جشنواره امسال در دو مقطع استاني و كشوري اجرا مي شود كه مرحله استاني آن برگزار شده و مرحله كشوري آن نيز پنجم بهمن ماه برگزار خواهد شد.

نصيربيگي، با بيان اين كه هنوز داوري آثار ادامه دارد، اظهار داشت: از هر يك از استان هاي كشور 18 اثر منتخب استاني به دبيرخانه اين جشنواره ارسال شده است.

وي گفت: اين جشنواره با هدف رشد و شكوفايي استعدادهاي هنري بسيجيان‌، شناسايي و به كارگيري توانمندي هاي هنري بسيجيان، ايجاد رقابت سالم و سازنده در بين هنرمندان بسيجي براي خلق آثار برجسته و شاخص، معرفي فرهنگ اصيل اسلامي، نمايش توانمندي هاي هنرمندان بسيجي در حوزه هنرهاي تجسمي برگزار مي‌شود.

نصيربيگي افزود: جشنواره هنرهاي تجسمي بسيج در بخش اجرايي در رشته‌هاي نقاشي، كاريكاتور، طراحي، تذهيب، گرافيك و ... برگزار مي‌شود و در بخش علمي و جنبي جشنواره ، ارائه مقالات و برگزاري كارگاه هاي آموزشي با حضور اساتيد متخصص مد نظر است.

معاون امور انجمن هاي سازمان بسيج هنرمندان كشور با اشاره به برخي از محورها و موضوعات اين جشنواره گفت: وحدت اسلامي (هبستگي و حسن همجواري)، تداوم فرهنگ علوي (غدير، عاشورا، اميد، انتظار و ظهور)، فرهنگ پايداري اعم از حماسه مقاومت، ايثار، شهادت، آزادگي، انرژي هسته‌اي براي همه، سلاح هسته‌اي براي هيچ ‌كس، افشاي فتنه گروهك‌هاي تكفيري بويژه گروهك تكفيري داعش و چالش‌هاي هنر در حوزه جنگ نرم، مقابله با شبكه‌هاي ماهواره‌اي و رسانه‌هاي مهاجم از موضوعات اين جشنواره است.

وي، برگزاري جشنواره سرودها و آواهاي انقلابي و حماسي در اواخر بهمن ماه، كنگره تخصصي شهداي فين و كنگره تخصصي شهداي خوشنويس تا پايان سال را از جمله برنامه هاي در دست اقدام سازمان بسيج هنرمندان كشورعنوان كرد.

يازدهمين جشنواره سراسري بسيج با حضور270 هنرمند و 23 گروه نمايشي از 15 دي ماه در كرمانشاه آغاز شده و تا 18 همين ماه ادامه دارد.

7449/567

سرخط اخبار فرهنگ