ایجاد دودستگی در میان مردم ضد منافع ملی و ضد آرمان‌هاست/غیرت هیچ مسوولی دست برداشتن از مسایل اساسی و آرمانی را قبول نمی‌كند

تهران- ایرنا- رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از مردم قم، فرمودند: ایجاد تفرقه و دودستگی در میان مردم، به هر عنوان و با هر توجیه، ضد منافع ملی و ضد آرمان هاست.

به گزارش ایرنا از دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار پرشور هزاران نفر از مردم قم، با اشاره به ضرورت مقابله با تلاش بیگانگان برای تحریف واقعیت های انقلاب و به فراموشی سپرده شدن رویدادهایی مانند ۱۹ دی ۱۳۵۶ و نهم دی ۱۳۸۸ افزودند: دشمنی استكبار با ملت ایران، پایانی ندارد و مسوولان باید با تكیه بر نیروهای داخلی، حربه تحریم را از دست دشمن غیرقابل اعتماد خارج كنند و با دلبستن به نقطه های روشن حقیقی، وظایف خود را در تحقق آرمانهای درخشان انقلاب و ملت انجام دهند.

حضرت آیت الله خامنه ای با تبریك ایام میلاد پیامبر عظیم الشأن اسلام (ص) و حضرت امام صادق (ع)، قیام نوزدهم دی ۱۳۵۶ را رویدادی تاریخی، بزرگ و تعیین كننده خواندند و گفتند: انگیزه هایی وجود دارد تا روزها و حوادث بزرگ و تعیین كننده انقلاب اسلامی و سه دهه اخیر به فراموشی سپرده شود اما تا وقتی ملت زنده است و دلهای مؤمن و دارای انگیزه و زبان های حق گو حضور دارند، چنین اتفاقی نخواهد افتاد.

رهبر انقلاب اسلامی زنده نگه داشته شدن ۱۹ دی ۱۳۵۶، ۲۲ بهمن ۱۳۵۷، ۹ دی ۱۳۸۸ و دیگر مقاطع سرنوشت ساز ملت ایران را حركتی مجاهدت آمیز خواندند و گفتند: جبهه مقابل نظام اسلامی به نسل دوم و سوم انقلاب امید بسته بود تا آنها را از انقلاب اسلامی رویگردان كند اما همین نسل سوم و جوانهای كشور بودند كه حادثه عظیم ۹ دی را بوجود آوردند و آن سیلی محكم را به صورت كسانی كه سعی داشتند مسیر انقلاب را با فتنه منحرف كنند، نواختند.

رهبر انقلاب اسلامی با یادآوری مجدد اهمیت تاریخی حادثه ۱۹ دی سال ۱۳۵۶ در قم، گفتند: نوزدهم دی مبدا یك حركت عمومی در كشور شد و ملت ایران را وارد میدان مبارزه با رژیم طاغوت كرد كه در نهایت بساط رژیم ستم شاهی از این كشور برچیده شد.

حضرت آیت الله خامنه ای سپس با اشاره به انگیزه هایی كه برای تحریف حقایق و واقعیات رژیم پهلوی وجود دارد، به چند خصوصیت آن رژیم اشاره كردند و افزودند: دیكتاتوری سیاه و استفاده از قساوت آمیزترین روش ها و وحشیانه ترین شكنجه ها در زندانهای مخوف، یكی از خصوصیات رژیم پهلوی بود و همه مدعیان امروز حقوق بشر نیز با تمام وجود از چنین رژیمی حمایت می كردند.

ایشان با اشاره به نقش صهیونیستها و امریكاییها در ایجاد دستگاه جهنمی ساواك در رژیم گذشته و ایجاد خفقان شدید در كشور افزودند: افشاگریهای اخیر درخصوص زندانهای مخفی و شكنجه های سازمان سیا در امریكا نیز نشان می هد ادعاهای امریكایی ها در حمایت از آزادی بیان به هیچ وجه با واقعیات همخوانی ندارد.

رهبر انقلاب اسلامی وابستگی ذلت آمیز به قدرتهای خارجی را یكی دیگر از خصوصیات رژیم پهلوی برشمردند و خاطرنشان كردند: در آن دوران آنچه كه منافع قدرتهای بیگانه و بویژه امریكا، اقتضا می كرد، در سیاستها و رفتارهای داخلی، منطقه ای و بین المللی دنبال و ملت ایران بشدت تحقیر می شد.

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: علت بغض و كینه و دشمنی تمام نشدنی امریكاییها با ملت ایران و انقلاب اسلامی، این است كه كشوری با ویژگیها و موقعیت راهبردی ایران به واسطه پیروزی انقلاب از دست آنها خارج شده است.

ایشان سومین خصوصیت رژیم پهلوی را مبتلا بودن به انواع فسادهای جنسی، مالی و اخلاقی، در عالی ترین سطوح حكومتی دانستند و گفتند: در آن رژیم خبیث و فاسد مردم به هیچ وجه به حساب نمی آمدند و رأی و نظر مردم هیچ اهمیتی نداشت و رابطه مردم و حكومت بطور كلی قطع بود.

رهبر انقلاب اسلامی، بی اعتنایی به پیشرفت علمی، ترویج خود كم بینی، بزرگ نمایی فرهنگ غربی، عادت دادن ذائقه مردم به واردات بجای احیای تولید داخلی، و نابودی كشاورزی و صنایع ملی را از دیگر بخشهای كارنامه سیاه رژیم پهلوی دانستند و خاطرنشان كردند: ملت با هوش ایران كه این تحقیرها و ظلم و فسادها را مشاهده می كرد، بواسطه یك مرد الهی كه همان امام بزرگوار(ره) بود، پا به میدان گذاشت و در نهایت پیروز شد.

حضرت آیت الله خامنه ای تأكید كردند: پیشرفت ها و موفقیت های كنونی و بیداری و جایگاه برتر ملت ایران در منطقه همه به دلیل برداشته شدن مانع بزرگ رژیم فاسد و ظالم و وابسته پهلوی بوده است.

رهبر معظم انقلاب با اشاره به آغاز دشمنی جبهه استكبار با ملت ایران پس از پیروزی انقلاب تأكید كردند: هیچكس تصور نكند دشمن از خباثت و خصومت دست برمیدارد.

حضرت آیت الله خامنه ای در همین زمینه افزودند: وقتی در مقابل دشمن دچار غفلت شدید و به او اعتماد كردید دشمن فرصت می كند مقاصد خود را در كشور پیگیری كند اما اگر قوی، آماده و دشمن شناس بودید استكبار، به ناچار از خصومت ورزی دست می كشد.

ایشان فشارهای امروز جبهه زورگویان جهانی به ملت ایران را ناشی از یك دشمنی تمام نشدنی برشمردند و افزودند: اگرچه هنوز تا تحقق كامل آرمانهایی همچون عدالت اجتماعی و اخلاق اسلامی راه زیادی مانده است اما برخلاف حرفهای نسنجیده و غلطی كه بعضی ها درباره بی توفیقی ملت ایران می گویند این ملت با حركت در مسیر آرمانها توانسته است توفیقات بسیار بزرگی به دست آورد.

رهبر انقلاب با انتقاد از كسانی كه توفیقات ملت از جمله پیشرفتهای علمی را نادیده می گیرند افزودند: چرا نابخردانه، دستاوردهایی را كه پایگاههای علمی جهانی نیز به آنها اذعان دارند، انكار می كنید و با سخنان غلط و غیرمنصفانه در راه پرافتخاری كه مردم طی كرده اند و حتی دشمنان را مجبور به تحسین كرده است، ایجاد تردید می كنید؟

حضرت آیت الله خامنه ای در اشاره ای به صدر اسلام افزودند: در آن زمان نیز همه آرمانها محقق نشد اما مهم این بود كه حركت در مسیر تحقق اهداف ادامه داشت كه امروز نیز ملت، همان مسیر را، با افتخار و اقتدار و ایستادگی ادامه می دهد.

رهبر انقلاب اسلامی در ادامه سخنانشان به تبیین اولویتهای كشور و جامعه پرداختند و اتحاد و اتفاق ملی را مهمترین نیاز امروز خواندند.

ایشان تأكید كردند ایجاد تفرقه و دودستگی در میان مردم، به هر عنوان و با هر توجیه، ضد منافع ملی و ضد آرمانهاست.

حضرت آیت الله خامنه ای كمك به مسئولان و دولت را وظیفه ای همگانی برشمردند و با تأكید مجدد بر ضرورت نگاه به درون افزودند: دولتی ها هم بدانند كه تنها چیزی كه می تواند آنها را به انجام وظایفشان قادر كند، تكیه بر مردم و نیروهای داخلی است.

رهبر انقلاب با اشاره به تحریم های ظالمانه افزودند: تحریم ها برای كشور مشكل ایجاد كرده اما اگر دشمن شرط برداشته شدن آنها را، فلان مسئله اساسی و آرمانی از جمله دست برداشتن از اسلام و استقلال و پیشرفت علمی قرار دهد قطعاً غیرت هیچ مسئولی، قبول نمی كند.

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: البته دشمن فعلاً به صراحت با آرمانها كاری ندارد اما اگر عقب نشینی بشود بعداً سراغ آرمانها هم می آید بنابراین باید با هوشیاری، هدف «پیشنهادها، حرفها و اقدامات دشمن» را درك كرد.

ایشان مصون كردن ایران در مقابل تحریم ها را، تنها راه محدود كردن قدرت مانور دشمن خواندند و تأكید كردند: معنای واقعی اقتصاد مقاومتی همین است و تحقق این مهم، وظیفه اصلی مسئولان كشور است.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به تأكید مكرر بر ضرورت قطع وابستگی به درآمدهای نفتی افزودند: مسئولان كشور و دولت نباید به دست بیگانه چشم بدوزند و بدانند حتی یك قدم عقب نشینی، پیش روی دشمن را به دنبال می آورد بنابراین باید فكری اساسی كرد و با تكیه بر ملت و نیروهای داخلی بگونه ای عمل كرد كه اگر دشمن تحریم ها را هم برنداشت، ضربه ای به پیشرفت و رونق و رفاه مردم وارد نشود.

حضرت آیت الله خامنه ای در همین زمینه افزودند: باید حربه تحریم را از دست دشمن بگیرید چرا كه اگر چشم به دست دشمن بدوزید تحریم ها همچنان باقی خواهد ماند همانگونه كه امریكایی ها، امروز با كمال وقاحت می گویند اگر در قضیه هسته ای، ایران كوتاه هم بیاید تحریم ها، یكجا و همه برداشته نمی شود.

ایشان پرسیدند با این واقعیات آیا می شود به چنین دشمنی اعتماد كرد؟

رهبر انقلاب افزودند: من با مذاكره مخالف نیستم، اما معتقدم باید دل را به نقطه های امید بخش حقیقی سپرد نه به نقطه های خیالی.

ایشان در پایان سخنانشان خاطرنشان كردند: مسئولان، به لطف خدا مشغول كار هستند و همه باید به دولت كمك كنند اما دولتی ها هم مراقب باشند حاشیه سازی نكنند و ضمن خودداری از بیان حرفهای غیرلازم، دو دستگی بوجود نیاورند و تلاش كنند وحدت و ایمان و همت ملت را مورد استفاده صحیح قرار دهند.

حضرت آیت الله خامنه ای آینده ایران عزیز را كاملاً درخشان خواندند و افزودند: به فضل الهی راه پرافتخار تحقق آرمانها ادامه می یابد و جوانان كشور روزی را خواهند دید كه دشمنان گردنكش و ظالم در مقابل آنها مجبور به خضوع شوند.

سیام**1429

سرخط اخبار فرهنگ