80 میلیارد ریال برای ایجاد زیرساخت های مخابراتی مسكن مهر لرستان هزینه شد

خرم آباد - ایرنا - مدیرعامل شركت مخابرات لرستان گفت: 80 میلیارد ریال اعتبار به منظور زیرساخت های مخابراتی سایت های مسكن مهر استان هزینه شده است.

مسیب قبادیان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این راستا زیرساخت های ارتباطی تلفن ثابت، دیتا و تلفن همراه برای ساكنان مسكن مهر در شهرهای مختلف استان فراهم شده است.

وی اظهار داشت: باتوجه به اینكه بسیاری از سایت های مسكن مهر خارج از محدوده شهر هستند ، اجرای شبكه های فیبر نوری، نصب تجهیزات و شبكه های كابل مسی انجام شده است.

وی با بیان اینكه تمامی طرح های مسكن مهر تحت پوشش تلفن همراه هستند گفت: در حال حاضر بیش از ظرفیت واحدهای مستقر در سایت مسكن مهر استان ایجاد شده و در صورت درخواست ساكنان، نسبت به تامین این خدمات اقدام می شود.

قبادیان تصریح كرد: همچنین زیرساختهای تلفن ثابت و اینترنت پرسرعت در سایتهای مسكن مهر ازنا، بروجرد، الشتر، كوهدشت، الیگودرز و دورود به طور كامل فراهم شده و در حال واگذاری است.

به گفته وی از مجموع حدود 22 هزار و 500 واحد مسكن مهر دولتی، دو هزار و 500 اشتراك مخابراتی واگذار شده و شرایط لازم برای واگذاری مشتركان جدید فراهم است.

7269/630

سرخط اخبار استان‌ها