در جنگ نرم باورها و ارزشها ها تغيير مي كند

شاهرود - ايرنا - رييس ستاد اقامه نماز استان سمنان با اشاره به شيوه هاي جنگ نرم گفت: در جنگ نرم دگرگوني باورها و ارزشها شكل مي گيرد و جاي خوبي با بدي عوض مي شود.

به گزارش روزچهارشنبه روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان سمنان، حجت الاسلام 'محسن فاطمي نيا' افزود: قرباني جنگ سخت شهدا هستند، اما در جنگ نرم هر فردي كه از دين جدا شد و در مسير تاريكي قرار گرفت، قرباني اين جنگ است و قرباني اين نبرد، مقدس و قابل احترام نيست.

وي كه در گردهمايي دو روزه روحانيان استان سمنان در شاهرود سخن مي گفت، تاكيد كرد: امروز جنگ نرم به تمامي شهرها و روستاها و خانه ها نفوذ كرده است.

وي افزود: وجود 18 هزار كانال ماهواره اي قابل دريافت در ايران از 32 هزار كانال ماهواره اي در دنيا خود گوياي تمام مطالب است.

وي ادامه داد: اگر بخواهيم طبق نظر قرآن مقابله به مثل كنيم، آيا مي توانيم با وجود 30 كانال تلويزيوني ايران كه بيشتر محتواي آن قابل نقد است در برابر 18 هزار كانال ماهواره اي غرب عرض اندام و مقابله به مثل كنيم؟

فاطمي نيا با بيان اينكه فرياد امروز روحانيان در برابر مشكلات و ناهنجاري هاي جامعه رسا و كارساز نبوده است گفت: روحانيان به عنوان نخستين و موثرترين عوامل تاثيرگذار در انقلاب اسلامي ايران بايد در برابر مشكلات موجود فرياد كنند.

وي افزود: امروز وظيفه روحانيان سنگين است چرا كه انقلاب اسلامي توسط روحانيان صورت گرفت و بايد گره انقلاب فرهنگي نيز به دست آنها باز شود.

رييس ستاد اقامه نماز استان سمنان با بيان اينكه ريشه جنگ نرم در پيروي از طاغوت و سراسر تاريكي است، تصريح كرد: در جنگ نرم طاغوت خود را مخفي مي كند و اهميت اين جنگ به دليل مخفيانه بودن آن است.

وي در ادامه اضافه كرد: طاغوت دشمن پنهاني است كه از راه دين تيشه به ريشه دين مي زد،و امروز با شعار حقوق بشر، خدمت به انسان، آزادي و رفاه مردم به صحنه آمده است.

اين مقام مسئول، تقابل با دشمن را مقابل به مثل دانست و تصريح كرد: اگر دشمن به مرزهاي آبي و خاكي و اعتقادي حمله كرد بايد مانند دشمن به آن پاسخ داد.

فاطمي نيا تاكيد كرد: قرآن حجت را بر همه تمام كرد و اگر امروز مقابله با دشمن مقابله با مثل نبوده به واسطه عمق فعاليت دشمن است.

وي ادامه داد: دشمن تمام همت خود را به كار بسته است تا مسلمان را از دين خود جدا كند.

همايش مذكور با حضور بيش از 80 نفر از روحانيان مستقر طرح هجرت و بومي استان سمنان برگزار شد.

شركت كنندگان در اين گردهمايي با فناوريهاي نوين اطلاعاتي و دنياي مجازي آشنا شدند و با تعدادي از مديران استاني در مورد منابع طبيعي، محيط زيست،اقامه نماز و ... تبادل نظر كردند.ك/1

2047/599

سرخط اخبار استان‌ها