عرضه 23 عنوان كتاب تخصصي شناخت سنگ و طلاسازي در نمايشگاه بزرگ كتاب هرمزگان

بندرعباس- ايرنا- مدير فروش انتشارات 'پازينه' گفت: در حال حاضر در دوازدهمين نمايشگاه بزرگ كتاب هرمزگان 23 عنوان كتاب تخصصي شناخت سنگ و طلاسازي و حدود 19 عنوان مربوط به شناخت سكه ها عرضه شده است.

به گزارش خبرنگار ايرنا، 'كاظم بازوبندي' سه شنبه در نمايشگاه بزرگ كتاب هرمزگان به خبرنگاران اظهار داشت: يكي از نواقص حوزه كتاب ، نبود كتاب هاي تخصصي به صورت مجموعه در زمينه سكه ،سنگ و طلا و جواهرات بود، كه انتشارات پازينه بر اين شد تا در اين حوزه، كتابهاي تخصصي از سنگ شناسان مشهور جهان مانند والتر شومن ، داريوش اديب و كالي هال را به چاپ برساند .

وي افزود: حدود به 140 عنوان كتاب تخصصي در خصوص شناخت سنگها ،طلا و جواهر سازي توسط اين انتشارات به چاپ رسيده است.

بازوبندي خاطرنشان شد: اين انتشارات همچنين در حوزه شناخت سكه ها نيز به تاريخچه و سير تحول آن از اولين سكه تا دوران پهلوي طي يك مجموعه و سكه هاي دوران انقلاب اسلامي نيز طي مجموعه اي ديگر منتشر كرده است .

بازوبندي با بيان اينكه پازينه به معني پاكي است، گفت : پازينه در گذشته به سكويي اتلاق مي شده كه نوزادان را پس از به دنيا آمدن در اين مكان مورد شستشو قرار مي دادند تا پاك شوند.

دوازدهمين نمايشگاه بزرگ هرمزگان از روز 13 ديماه در محل دائمي نمايشگاه هاي بندرعباس واقع در سه راه جهانبار آغاز به كار كرده و 19 ديماه برپا است.ك/3

7198/668