احتمال بازجويي اسكاتلند يارد از پسر ملكه انگليس به اتهام سوء استفاده جنسي

لندن – ايرنا- يك سخنگوي اسكاتلند يارداعلام كرده است احتمال دارد شاهزاده اندرو پسردوم ملكه انگليس بدليل اتهام سوء استفاده جنسي از يك دختر نوجوان آمريكايي، مورد بازجويي قرار گيرد.

به گزارش ايرنا، اين سخنگو گفته است اگر خانم 'ويرجينيا رابرت' كه هم اينك پرونده شكايت وي در دادگاهي در فلوريدا درحال بررسي است، شكايتي رسمي در انگليس عليه شاهزاده 'اندرو' دوك يورك، به‌ خاطر آزار و اذيت جنسي مطرح كند، وي احتمالاً با تحقيقات اسكاتلنديارد مواجه خواهد شد.

ويرجينيا رابرت 30 ساله در شكايتي كه تسليم دادگاه فلوريدا كرده ، مدعي شده كه وي در طي سال هاي 1999 ميلادي تا 2002 ميلادي به طور مكرر از سوي دوك يورك مورد آزار و اذيت جنسي قرار گرفته است.

سخنگوي اسكاتلنديارد گفت: تا اين مرحله، پليس انگليس، شكايتي در اين خصوص دريافت نكرده است و اگر اين شكايت دريافت شود به آن رسيدگي مي شود.

به رغم اين كه تمامي تعقيب‌هاي كيفري در انگليس به نام ملكه اين كشور مطرح مي‌شود ولي اعضاي خاندان سلطنتي از اجراي قانون مصون نيستند.

روزنامه تايمز روز دوشنبه نوشت: آندرو 58 ساله ممكن از سوي بازپرسان آمريكايي نيز درخصوص ارتباطاتش با 'جفري اپستين' ثروتمند آمريكايي كه بدليل كودك آزاري و سوء استفاده جنسي تحت تعقيب قضايي قرار دارد، و نيز اتهام هاي صورت گرفته عليه وي از سوي ويرجينيا رابرت، مورد سووال قرار گيرد.

اين زن مدعي شده در حالي است كه تنها 17 سال سن داشته توسط فردي ثروتمند به نام 'جفري اپستين' به عنوان برده جنسي در اختيار دوستان و افراد ذي نفوذ ازجمله شاهزاده اندرو قرار مي گرفته است.

اين زن شكايتش را به عنوان فردي ناشناس مطرح كرده و بر اساس قوانين ايالت فلوريدا آمريكا، وي در زمان وقوع جرم، 'كودك' قلمداد مي شده است.

اما روزنامه ساندي ميل روز يكشنبه گذشته در گزارشي با اشاره به هويت اصلي اين زن آمريكايي كه تاكنون در دادگاه فلوريدا به نام مستعار 'جين دو 3' از او ياد مي شده است، نوشت: نام اصلي اين زن 'ويرجينيا روبرت' است كه توسط 'جفري اپستين' به عنوان يك برده جنسي مورد سوء استفاده قرار مي گرفته است.

اندرو پسر دوم ملكه اليزابت كه تاكنون اتهام هاي وارد شده عليه خودش را رد كرده، با بالا گرفتن ابعاد اين رسوايي، يكشنبه گذشته با پايان دادن به تعطيلات گرانقيمتش در سوييس، به انگليس بازگشته است.

به نوشته منابع انگليسي، وي قرار است دراين ارتباط با ملكه انگليس ديدار و گفت وگو داشته باشد .

كاخ باكينگهام تاكنون در بيانيه هايي ادعاهاي مطرح شده توسط ويرجينيا رابرت درخصوص سوء استفاده جنسي از وي توسط شاهزاده 'اندرو ' پسر ملكه اليزابت و دوك 'يورك' ، بشدت رد كرده است.

سخنگوي كاخ باكينگهام همچنين روز دوشنبه در بيانيه اي ادعاي مطرح شده از سوي پدر ويرجينيا رابرت درخصوص ديدار دخترش با ملكه انگليس در زمان سفرش به لندن در سال هاي گذشته تكذيب كرده است .

اين سخنگو گفته است كه هيچ سابقه اي كه حاكي از انجام ديدار اين زن با ملكه انگليس باشد، وجود ندارد .

شاهزاده اندرو، دوك يورك فرزند سوم و دومين پسر ملكه اليزابت دوم و شاهزاده فيليپ است.

شاهزاده اندرو در زمان تولد نفر دوم در نوبت جانشيني سلطنت انگليس بعد از مادرش بود، اما در حال حاضر و پس از تولد فرزندان برادرش شاهزاده چارلز، نفر پنجم در اين ليست است.

دوستي 'اندرو ادوارد' با اپستين كه به دليل دست داشتن در آزار واذيت جنسي يك دختر 14 ساله به 18 ماه زندان محكوم شده و نام وي نيز در ليست مجرمين جنسي ثبت شده است، پيشتر مشكلاتي را براي اين شاهزاده انگليسي و خانواده سلطنتي انگليس ايجاد كرده بود.

'دوك يورك' پيشتر در سال 2011 ميلادي به دليل دوستي با اپستين، از سمت خود به عنوان فرستاده تجاري انگليس در آمريكا كناره گيري كرد.

گفته مي شود اين دو شخصيت سال هاست كه با يكديگر رابطه دوستي خانوادگي دارند.

تصاوير جديد منتشر شده حاكي از ديدار شاهزاده اندرو پس از آزادي اپستين از زندان در سال 2009 ميلادي است كه اين مساله سبب برخي انتقادات شده است.

شبكه اسكاي نيوز روز دوشنبه گزارش داد كه به رغم رسوايي جنسي ياد شده، شاهزاده اندرو قرار است در نشست داووس در سوييس كه قرار در ماه جاري ميلادي برگزار خواهد شد، شركت كند.

مساله سوء استفاده جنسي توسط شخصيت هاي سياسي و بلند پايه انگليس بارها مطرح شده و هم اكنون نيز پرونده مربوط به يكي از باندهاي فساد متشكل از اين شخصيت ها توسط پليس اين كشور در حال پيگيري است.

اروپام ** 1** 1552

سرخط اخبار جهان