نقد آثار حمید هنرجو را در جدید ترین فصلنامه درگاه بخوانیم

تهران - ایرنا - فصلنامه ادبی و پژوهشی «درگاه» ویژه زمستان 93 حاوی نقد آثار حمید هنرجو شاعر و نویسنده منتشر شد.

به گزارش روز دوشنبه خبرنگار كتاب و ادبیات ایرنا، فصلنامه ادبی و پژوهشی درگاه كه در سومین سال انتشار به سر می ‌برد در این شماره خود به معرفی یكی از ادبا، شعرا، پژوهشگران و نویسندگان كشور می ‌پردازد.

بخش ویژه شماره زمستان فصلنامه ادبی و پژوهشی درگاه به آثار و نوشته های حمید هنرجو شاعر و منتقد ادبی كشور اختصاص پیدا كرده است كه نویسندگان و منتقدانی چون محمدرضا اصلانی، غلامرضا بكتاش، ضیاء‏ الدین ترابی، محسن حسن ‏زاده لیله ‏كوهی، سیدمحمود سجادی، كامران شرفشاهی، حمیدرضا شكارسری، مراد طاهرنیا، عزیز كلهر، مصطفی محدثی خراسانی، جواد محقق، فریدون محمودی، سینا میرزایی، محمدمهدی میرزایی، عرفان نظرآهاری و سیدسعید هاشمی در مورد آثار و سبك نوشتاری این شاعر مطالب خود را قلمی كرده اند.

در بخش تازه های نشر نیز آثاری چون مجموعه قطعه ‌‏های ادبی «واگویه ‌های ارغوانی»، مجموعه شعر «سیب لب‌ هایت كه افتاد»، مجموعه داستان «‌آن ‏دستِ پُل»، مجموعه شعر «در آستانه فردا»، مجموعه شعر «سوت در ایستگاه برزخ» و مجموعه شعر «دوستت دارم، همین» به مخاطبان و دوستداران یار مهربان معرفی شده است.

این فصلنامه همچنین در این شماره خود با مطلبی از حجت الاسلام سیدحسن خمینی با تیتر «بستن فضا فایده ‌ای نخواهد داشت» در بخش سرآغاز سخن / سیدحسن خمینی صفحات نخست خود را آغاز كرده است.

در بخش یادداشت‌ مطلبی از كرم رضا تاج مهر با عنوان «گونگادین؛ دن‌ كیشوت ایرانی» به رشته تحریر در آمده است و در بخش شعر آثاری از هنرمندانی چون سیمین الوند، فروغ بهاروند، فرشته پناهی، غزل تاج‌ بخش، بهاره رضایی، هوشنگ رئوف، فرامرز سه ‏دهی، ذوالفقار شریعت، مسعود شیرمحمدجماعت، مهدی عابدی، فرهاد عابدینی، الهه فاضل‌ نیا، محمدعلی قاسمی، علیرضا كرمی، الهام كریمی، ثریا كهریزی، بهار كیخسروكیانی، هوشنگ گراوند و سارا محمدی‏ اردهالی را بازتاب داده است.

در بخش داستان نیز آثاری چون «آن روز، اولش آفتابی بود» به قلم مجید پولادخانی، «من خواب دیده ‌ام» به قلم اعظم سبحانیان، «دروغ میگه، جناب قاضی!» نوشته امیر كِلاگِر و «نیمكت خاكستری» از داستان های آیدا مجیدآبادی در این شماره به چاپ رسیده است.

همچنین در بخش گفت و گو، مخاطبان با «بیان طنزگونه و گروتسك ‏وار عمق فاجعه را بیشتر نشان می ‏دهد« مواجه می شوند كه حاصل گفت‌‏ و گو با پژمان قانون نویسنده شناخته شده كشور است.

در بخش ترجمه این شماره نیز «زندگینامه و شعری از آن سكستون» با ترجمه شهناز خسروی،‌ «زندگینامه و داستانی از احسان عبد‌القدوس» با ترجمه سید مهدی حسینی نژاد و گفت ‏و گو با «احمد ارتان میصیرلین با ترجمه طاهره میرزایی به چاپ رسیده است.

فصلنامه ادبی و پژوهشی «درگاه» به مدیر مسئولی و سردبیری عبدالرضا شهبازی و مدیریت و همراهی افرادی چون فریبا بسطامی، كرم‌ رضا تاج ‌مهر، بهروز سپیدنامه، طاهره میرزایی، سجاد همتی و اكبر حیدری به شكل كشوری چاپ شده است.

فراهنگ**9266 ** 1569